کد خبر : 135
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 18 می 2017 - 9:41

خانه ی اندیشه قشقایی بیانیه داد

خانه ی اندیشه قشقایی بیانیه داد

به گزارش نسیم جم؛ چندی است که بحث نسبتا حادی بین بخش هایی از قشقایی‌ها در گرفته است. گروهی برهویت قومی، زبانی و فرهنگی خود تکیه می کنند و استحاله فرهنگی را نمی پذیرند و گروهی بر هویت ایرانی و ضرورت‌های جامعه نوین امروز و یگانگی فرهنگی انگشت می گذارند. در این مجادله ، هر

به گزارش نسیم جم؛ چندی است که بحث نسبتا حادی بین بخش هایی از قشقایی‌ها در گرفته است. گروهی برهویت قومی، زبانی و فرهنگی خود تکیه می کنند و استحاله فرهنگی را نمی پذیرند و گروهی بر هویت ایرانی و ضرورت‌های جامعه نوین امروز و یگانگی فرهنگی انگشت می گذارند. در این مجادله ، هر بخش به واقعیتهایی تکیه می کنند و گاهی با دلیل و گاهگاهی هم بدون دلیل بر دیگری می تازند و هر از گاهی خطوط قرمز ایلی فرهنگی و انسانی را در می نوردند و به احساسات و عواطف هیجانی دخیل می بندند. ضمن اینکه هر دو گروه را به متانت و انصاف و همدلی و وفاق فرا می خوانیم، ذیلا” بیانیه ی خانه اندیشه قشقایی های مقیم بوشهر را جهت حمایت از کاندیدای ریاست جمهوری یاز دهم و دوره پنج شورای اسلامی شهر بوشهر را تقدیم می کنیم.

بسمه تعالی
خانه قشقايي بوشهر تشكيل شده از اساتيد و اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي بوشهر، فرهنگيان، دانشجويان ، كسبه و آن دسته از بزرگان و معتمدین ایل قشقایی است که در بوشهر مقیم می باشند در هر اقدام سياسي ، در نظر گرفتن مصالح و شرايطي كه ما قشقايي ها در جامعه كنوني با آن مواجه هستيم ضرورت دارد.
در مورد انتخابات؛ مشاركت فعال و معرفي نامزد در گرو وجود شرايط مناسب است. حال كه اين شرايط فراهم گرديده ، لازم است قشقايي ها هم در اين عرصه حضور فعال داشته باشند. از نظر ما قشقايي ها ، مصلحت بزرگتر و واجب تر ، مصالح كشور و اصلاحات است كه مقدم بر ملاحظات شخصي و قومی است .
در نظر داريم در قالب استراتژي معرفي نامزد رياست جمهوري و ارائه ي ليست پنجمين دوره انتخاباتي شوراهاي اسلامي شهر بوشهر ،اين امر را در عمل اثبات كنيم كه ما قشقايي ها هيچگاه در قبال مصالح كشور بي تفاوت نبوده و تلاش خواهيم كرد با حضور گسترده در انتخابات ، هر گونه بهانه اي را از بدخواهان بگيريم تا روزنه اي براي درك متقابل از يكديگر در جامعه ايجاد شود و با امكان بوجود آمدن مفاهمه بيشتر ، پيشرفت واقعي كشور با تكيه بر حقوق و مصلحت مردم رقم بخورد .
ما اميدواريم درك مشتركي از شرايطي كه در آن قرار داريم به وجود آيد .
ما اميدواريم تصميم هايي كه در جهت منافع و مصالح ملي و پيشبرد اصلاحات در درون نظام جمهوري اسلامي ايران گرفته ايم براي تمامي قشقايي ها اولويت قرار بگيرد.
بدين منظور با تشكيل جلسات متعدد با اعضاي خانه انديشه قشقايي بوشهر و بحث و گفتگوهاي فراوان اين نتيجه حاصل گرديد .
1- با توجه به اینکه قشقايي ها همیشه از پیشروان و حامیان اصلاحات و اصلاح طلبان بوده اند،در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بدون تردید از کاندید مورد حمایت اصلاح طلبان حمایت خواهند کرد . دکتر حسن روحانی مورد حمایت ما قشقايي ها قرار دارد .
2- در انتخابات شوراهای شهر بوشهر پس از تشکیل جلسات متعدد و حضور کاندیدا ها در جمع قشقايي ها و ارائه برنامه از طرف کاندیدا های محترم در نهایت تصمیم بر این شد که کاندیداهای محترم زیر مورد حمایت قشقايي ها باشند :

1- سرکار خانم الهام بارگاهی
2- سرکار خانم رباب عبیدی
3- سرکار خانم زهرا قائد زاده
4- جناب آقای ابوذر دهدار
5- جناب آقای حمید رضا دهقان زاده
6- جناب آقای بهروز قاسمی
7- جناب آقای پویا دولابی
8- جناب آقای عبدالمحمد امینی زاده
9- جناب آقای حمید پورحیدر
به امید سربلندی ایران ما
دبیرخانه اندیشه قشقایی بوشهر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.