یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸ - 2019 March 24
كدخبر: 1559 تاريخ : ۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸ بازديد: 47 بازدید نسخه چاپي ارسال به دوستان

آغاز به کار رسمی اولین موسسه آموزش عالی آزاد در استان/ « اندیشه دادبان جم » با تدبیر نخبگان جمی شروع به کار کرد

 

به گزارش«نسیم جم»، با حضور محمد گنجی، امام جمعه جم، سید مصطفی‌ محقق داماد، عضو پیوسته فرهنگستان علوم و ریس اسبق سازمان بازرسی کل کشور و اصحاب رسانه، موسسه ی آموزش عالی آزاد دادبان جم در ساختمان خصوصی این موسسه به متراژی بالغ بر هزار متر مربع آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش، به مناسبت افتتاح این موسسه ی علمی و آموزشی در آئینی که در حسینه شاه نشین شهر جم با حضور هیات موسس، نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان، اعضاء شورای شهر جم و جمعی از شهروندان و دانشگاهیان از سراسر استان بوشهر برگزار شد، احمد حیدری، مدیر این موسسه، محمد گنجی و سید مصطفی محقق داماد به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

 

هیات موسس این مرکز علمی به فکر توسعه استان هستند

 

محمد گنجی در این مراسم افتتاح اظهار داشت: شهرستان جم از قدیم تا کنون در حوزه ی علمی و حوزه ی علمیه اندیشمندان و بزرگان زیادی را تحویل جامعه داده است.

 

امام جمعه جم افزود: امیدوارم موسسه عالی آزاد اندیش دادبان در شهرستان جم در راستای ترویج علوم و اندیشه منشاء خدمات خوبی برای جنوب استان بوشهر و به خصوص شهرستان جم باشد.

 

وی بیان کرد: خوشبختانه در جم انسان های بزرگی وجود داشته و دارند و دکتر حیدری با راه اندازی این موسسه و با اندیشه و تفکر خوب به فکر آبادانی و توسعه استان بوشهر و شهرستان جم است.

 

گنجی خاطرنشان کرد: در سال سرمایه ایرانی و تولیدات داخلی که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شد در شهرستان جم یک برنامه ریزی برای متحد بودن سرمایه های انسانی انجام شد و این طرح تبدیل به ستاد سرمایه های انسانی شهرستان جم شد.

امام جمعه جم با بیان اینکه دبیر این ستاد دکتر کارگر از سرمایه های انسانی استان بوشهر بود تصریح کرد: جلسات مختلفی برگزار شد و هدف نیز شناسایی و اتحاد سرمایه های انسانی برای همفکری و پیشرفت شهرستان جم بود.

 

وی تاکید کرد: سرمایه های انسانی زمانی می شود از تفکر آنها استفاده کرد که با هم متحد باشند و همدیگر را تحمل و قبول داشته باشند.

 

محمد گنجی ادامه داد: متاسفانه امروز مسائلی که دامن گیر جامعه شده به خاطر این است که سرمایه های انسانی کشور مرتبا در جریان اصولگر و اصلاح طلب یکدیگر را تخریب می کنند و به خاطر همین موضوع فرصت ها از دست می رود.

 

وی یادآور شد: امروزه باید دشمن شناسی تقویت شود و دشمنان در چهل سال گذشته هر راهی را برای ضربه به نظام جمهوری اسلامی برنامه ریزی کردند سر دشمنان به سنگ خورده است.

 

امام جمعه جم اظهار داشت: دشمنان به دنبال این هستند تا میان نیروهای انقلاب اختلاف بیاندازند که خیلی باید مراقب بود و متاسفانه عده ای به خاطر همین اختلافات دچار حاشیه شده اند.

 

وی تاکید کرد: سرمایه های انسانی و بزرگان کشور نباید به عنوان اصلاح طلب و اصولگرا رو به روی هم قرار بگیرند و همدیگر را تخریب کردند.

 

اگر مدارک اعطایی تحصیلی واقعی باشد، چرخ مملکت در تمامی زمینه ها به حرکت می افتد

 

برای اولین بار موسسه دادبان آمادگی برگزاری دوره های حقوق تامین مالی پروژه دارد

 

 

احمد حیدری عضو هیات موسس این مرکز علمی نیز در این مراسم اظهار داشت: اهداف این موسسه کاملا علمی است. اگر شما به هیئت امنا یا به حقیر هم توجه کنید می‌بینید همه کسانی هستند که از دانشگاه های تاپ ایران فارغ‌التحصیل شده‌اند و کسانی هستند که شاگرد آیت‌الله دکتر محقق یوده و هستند.

وی با طرح این سوال که چرا نباید از توانایی‌ سرمایه های علمی استان همچون آقای دکتر اعتماد، آقای دکتر قاسمی بهره ببریم؟ چرا این‌ها را به‌ کار نیندازیم و کار نکنیم؟ گفت: این افراد یک نگاه علمی دارند، ‌این‌ها نمی‌توانند نگاه غیرعلمی داشته باشند.

حبدری با اشاره به اینکه چنین مرکزی در جنوب استان های فارس و هرمزگان و استان بوشهر وجود ندارد اضافه کرد: دادبان قابلیت پوشش شهرستان‌های همجوار را دارد و ما می‌توانیم شهرستان های لامرد، مهر، پارسیان و … را از نظر آموزش پوشش دهیم.

این استاد دانشگاه با اعلام اینکه، دانش پذیران پیش از این جهت انجام دوره های آموزشی به کلانشهر تهران می رفتند، با افتتاح این موسسه همین جا می‌توانند شرکت کنند و صبح بیایند و عصر برگردند.

حیدری، یکی دیگر از اهداف اساسی این موسسه برگزاری همایش یا سمینارها با استانداردهای وزارت علوم اعلام و اضافه کرد: این موسسات یا این مراکز علمی تحت نظارت و کنترل وزارت علوم هستند. قطعا یک سمینار و یک همایشی که از طریق یک موسسه یا مرکز آموزش عالی انجام خواهد شد، ‌با توجه به کنترل نظارتی که وجود دارد، یک گواهی صرف اینترنتی که تایپ می‌کنند در اینترنت و بعد هزینه را واریز می‌کنند و بعد مدرک را می‌گیرند و بعد ارائه می‌دهند و به خواسته‌هایشان می‌رسند، نخواهد بود.

وی با انتقاد از کسانی که جویای کار نزد مسئولین هستند گفت: خیلی از مسائل و مشکلاتی که خود من به‌ عینه می‌بینم؛ مثلا مشکل اشتغال. خیلی از جوانان فارغ‌التحصیل می‌شوند، حالا دکترای تخصصی یا ارشد، بعد همه دنبال کار هستند. نقد می‌کنند به دولت، نماینده، رئیس جمهور و همه را نقد می‌کنند که صندلی نیست ما بنشینیم، ولی من واقعا خود آن‌ها را نقد می‌کنم. من می‌گویم اگر دوره تحصیلی شما خوب کار کرده بودید، خوب دانش‌اندوزی کرده بودید، خوب از محضر اساتیدتان استفاده کرده بودید،‌ این جامعه است که باید شما برایش شغل ایجاد کنید و دو نفر که شرایط شما را ندارند، با شما کار کنند.

حیدری با اذعان به اینکه، اگر مدرک واقعی باشد و پشتوانه علمی داشته باشد، چرخ مملکت هم در اقتصاد، فرهنگ و سیاست، همه به حرکت خواهد آمد. یک اندیشمند سیاسی خیلی بهتر می‌تواند خدمت کند، یک اقتصاددان یا یک کسی که فعالیت اقتصادی می‌کند، اگر با بنیه باشد، اقتصاد داشته باشد، دانش اقتصاد داشته باشد، دانش فعالیت اقتصادی داشته باشد، خیلی بهتر می‌تواند در پروسه اقتصاد موفق شود و کار مراکز علمی ما هم همین است که در دوره‌های کوتاه‌مدت، دوره‌هایی که در دانشگاه واقعا تدریس می‌شود، ما برگزار می‌کنیم. به‌عنوان نمونه حقوق تامین مالی پروژه، درسی است که لیسانس، ارشد، دکتری خیلی به ندرت در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. این ۵۰ ساعت را ما اجرا می‌کنیم، از اساتید خوب، با حمایت‌هایی که آقای دکتر محقق قول دادند که حمایت کنند. اساتید را از آن‌جا می‌آوریم، این دوره و این پست را همین جا اجرا می‌کنیم، یعنی چیزی که هیچ وقت اجرا نمی‌شده، ولی ما می‌توانیم از طریق این موسسات اجرایش کنیم.

احمد حیدری با گریزی بر چشم اندازهای این موسسه آموزش عالی بیلان کرد: اگر مسئولان و مردم همه حمایت کنند،‌ اصلا کاری به من ندارد، یک قطب علمی برای جنوب خواهد شد، من کاره‌ای نیستم، من هم یکی از هیئت موسس هستم. بعد که رونق پیدا کند، فردا من تغییر می‌کنم، آن یکی تغییر می‌کند، مال مردم خواهد بود، هرچه رشد پیدا کند، یک چشم‌انداز آینده‌ای می‌شود و تبدیل می‌شود به یک دانشگاه و یک مرکز علمی تخصصی با رویکرد قابلیت‌های منطقه، قابلیت‌های کشاورزی، قابلیت‌های صنعتی. حالا با توجه به این مثالی که در منطقه ما دارد، ظرفیت‌ها را می‌شناسیم و از این طریق می‌توانیم خیلی خوب کار کنیم. مطلب و بحث درخصوص اهداف و کارکردها و آثار خیلی خوبی که این مرکز و امثالهم می‌تواند داشته باشد.

گفتنی است، در پایان افتتاح این موسسه که اولین موسسه ی آموزش عالی آزاد در استان بوشهر است، آیت الله مصطفی محقق داماد به ایراد سخنرانی پرداخت که در شماره بعد تقدیم خوانندگان خواهد شد. همچنبن در پایان این مراسم که همزمان با شب یلدا بود از برخی چهره های علمی شهرستان تجلیل و از سوی مجموعه تفریحی قنات جم از حضار با غذاهای سنتی شهرستان جم پذیرایی بعمل آمد.

 

لازم به ذکر است که این مراسم در حسینیه شاه نشین جم برگزار که به صورت ویژه نیز بابت همکاری، از هیات امنای این حسینبه به ویژه علی پریشان، عضو شورای اسلامی شهر جم تقدیر بعمل آمد.

 

در زمينه‌ي انتشار نظرات مخاطبان رعايت چند مورد ضروري است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسي تايپ کنيد.
  • «نسیم جم» مجاز به ويرايش ادبي نظرات مخاطبان است.
  • نسیم جم از انتشار نظراتي که حاوي مطالب کذب، توهين يا بي‌احترامي به اشخاص، قوميت‌ها، عقايد ديگران، موارد مغاير با قوانين کشور و آموزه‌هاي دين مبين اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأييد مدير بخش مربوطه منتشر مي‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.