کد خبر : 1595
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۵۷

بدهی میلیاردی و نداشتن برنامه بلای جان پارس جم/ در این تیم چه خبر است؟

بدهی میلیاردی و نداشتن برنامه بلای جان پارس جم/ در این تیم چه خبر است؟

به گزارش نسیم جم؛ پارس جنوبی جم در حالی دومین سال حضورش در لیگ برتر ایران را تجربه می‌کند که اکنون تبدیل به تیمی شده است تا بوشهری‌ها و حتی مردم استان های فارس و هرمزگان به داشتنش افتخار کنند. دوم اردیبهشت سال ۹۷ نوشتیم: پارس جم به اذعان کارشناسان و عوامل تیم از حمایت

به گزارش نسیم جم؛ پارس جنوبی جم در حالی دومین سال حضورش در لیگ برتر ایران را تجربه می‌کند که اکنون تبدیل به تیمی شده است تا بوشهری‌ها و حتی مردم استان های فارس و هرمزگان به داشتنش افتخار کنند.

دوم اردیبهشت سال ۹۷ نوشتیم: پارس جم به اذعان کارشناسان و عوامل تیم از حمایت رسانه های محلی بهره مند بوده که از آن سخن گفتن حمل بر خود ستایی است.

همچنین در آن زمان با بیان شاخصه های مثبت باشگاه پارس جنوبی از مدیر عامل این باشگاه آوردیم که: رضائیان در حال ساخت یک نماد تکامل است. نمادی که خشت اولش صعود پارس به لیگ برتر فوتبال، خشت دومش صعود تیم امید پارس و خشت سومش که سال دیگر نهاده خواهد شد تبدیل شدن پارس جنوبی جم به قطب فوتبال ایران است.

بارها هم گفته شده سرمربی و هواداران تیم پارس نمونه اند و بازیکنانش بدون گرفتن دستمزد برای تیم جان می دهند!

بر اساس این گزارش؛ هر چند که راهبرد مدیر عامل در تیم داری ختم به صعود تیم به لیگ برتر و امید بخشی در تیم امیدها شد اما خبری از تبدیل شدن این باشگاه به قطب فوتبال نیست و در حاشیه کنفرانس خبری پیش از دیدار پارس جم و فولاد خوزستان، متوجه شدیم این تیم کاسه چه کنم به دست گرفته و ظاهرا” حال و روز خوبی ندارد.

بر اساس وظیفه دستمان به قلم رفت تا دوباره بنویسیم که به مطلبی برخوردیم که هم کار ما را آسان و هم اینکه در رسانه های نفتی بازنشر شده بود. ماندیم که اگر جای مخاطب و هواداران باشیم چه باور کنیم؟ کاسه چه کنم؟ اردوهای ۶۰ روزه با دست خالی؟ بریز و بپاش های آنچنانی یا نداشتن پول بلیط هواپیمای عوامل تیم؟ مدیریت های نوین باشگاه داری؟ اهمیت به تیم های پایه یا عدم توجه به داشته های تیم امید؟ و متعدد سوالاتی که به ذهن مخاطب می رسد و از ذهن ما نیز به دور نیست.

مصلحت پیشه و دعوت می کنیم تا بخوانید مطلب ذیل با عنوان در پارس جنوبی چه خبر است؟ تا بعد!!…

مردم سالاری: فرشاد رضایی/ پارس جنوبی جم که همچنان بین خصوصی و دولتی بودن گرفتار شده، در این فصل نتوانست مانند فصل گذشته عملکرد خوبی از خود بر جای بگذارد.

با توجه به اینکه مهدی تارتار سومین سال حضورش در این تیم را سپری می‌کند، به نظر می‌رسید که او در فصل سوم حضورش در جم نتایجی بهتر از فصل گذشته کسب کند.

پارس جنوبی در حالی به کیش رفت که آب و هوای جم و حتی زمین چمن این شهر به مراتب شرایط بهتری نسبت به کیش داشت. ورزشگاه کیش برای تمرینات آنقدر نامناسب بود که صدای همه مربیانی که در کیش به اردو رفته بودند را درآورد. از جمله مهدی تارتار.

با وجود اینکه باشگاه پارس جنوبی هنوز زیرمجموعه منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس است و از طریق  شرکت های پتروشیمی و گازی ارتزاق می‌کند اما هیچ بودجه مشخصی ندارد!

مدیران بودجه این باشگاه را مشخص می‌کنند اما منابع درآمدی برای این هزینه‌های بالا وجود ندارد چون وزارت نفت به‌طور قانونی نمی‌تواند به این تیم کمک کند.

از سوی دیگر  تاکید زنگنه، وزیر نفت بر عدم حمایت مالی از باشگاه‌های حرفه ای بر اساس مصوبه مجلس و دولت و نظارت نهاد‌های نظارتی همچون بازرسی کل کشور، مانع جدی حمایت وزارت نفت از این باشگاه پر هزینه است.

همین مسایل سبب شده تا ریخت و پاش‌های سرسام‌آور این باشگاه باعث تعجب همگان شود. آن هم باشگاهی که در فصل گذشته نتوانست به تعهداتش نسبت به بازیکنانش عمل کند و کار به اعتصاب و مصاحبه‌های گوناگون در رسانه‌ها کشید.

بازیکنانی که از این تیم جدا شدند، در نهایت ۵۰ درصد قراردادشان را نگرفتند تا از باشگاه پارس جنوبی به کمیته تعیین وضعیت شکایت ببرند و به نظر می‌رسید در فصل جدید رضاییان به عنوان مدیرعامل باشگاه سیاست جدیدی را برای اداره تیمش که مشکل مالی دارد، اتخاذ کند.

این مدیر جوان و البته ورزشی که در سیستم نفت رشد کرده، برخلاف آنچه که از بیرون دیده می‌شود، در شیوه مدیریتش بیشتر از آنکه دخل و خرجش را یکسان کند، یک مدیر  مصرفی به نظر می‌رسد و بیشتر به دنبال هزینه کردن است تا کسب درآمد!

باشگاه پارس جنوبی سال گذشته بیش از چهار میلیارد بدهی به بار آورد. نزدیک به ۹۰۰ میلیون بدهی به هتل آپارتمان یزدان، یک میلیارد به بازیکنان جداشده‌اش، بیش از یک میلیارد به آژانس‌ها و هتل‌ها و نزدیک به چند صد میلیون به میوه‌فروشی‌ها و رستوران‌های جم و نزدیک به ۵۰۰ میلیون به پوشاک مجید که همه این بدهی‌ها مربوط به فصل گذشته است.

پس از تغییرات در راس مدیریت منطقه ویژه و با روی کار آمدن پیروز موسوی آشنا به ورزش و فوتبال به نظر می‌رسید شیوه مدیریت و هزینه‌کرد این باشگاه تغییر کند اما با نگاهی به قراردادهایی که در باشگاه پارس جنوبی بسته شد، مشخص شد که همچنان سیاست مدیریت هزینه بر رو

ی دوش این باشگاه وجود دارد.

قرارداد یک میلیارد و صد میلیون تومانی مهدی تارتار با باشگاه پارس جنوبی آن هم در حالی که مربیانی چنین قراردادهایی می‌بندند که یا برای کسب قهرمانی مدعی هستند و یا اینکه سال‌هاست در لیگ ایران به مانند علی دایی و امیر قلعه‌نویی عنوان کسب کرده‌اند.

این قرارداد با رقم یک میلیارد و صد میلیون تومانی برای مهدی تارتاری که بیشترین رقم قراردادش در سال‌های گذشته از ۴۰۰ میلیون تجاوز نمی‌کرد، تعجب‌برانگیز است، آن هم با نتایجی که پارس جنوبی طی فصل اخیر کسب کرده است.

در تمام دنیا و حتی فوتبال ایران وقتی هنگام قرارداد مدیرعامل باشگاه حضور دارد، بازیکن تازه‌ وارد در کنار مدیرعامل یا سرپرست عکس می اندازد اما در این فصل تمام قراردادها را خود تارتار در هتل یزدان با بازیکنان امضا کرد و او بود که کنار بازیکنان عکس یادگاری می‌انداخت.

حتی جدیدترین بازیکنی هم که برای این تیم در کیش جذب شد مدافع شهرداری شاهین بوشهر بود که با وجود رضاییان تنها تارتار در کنار این بازیکن عکس انداخت!

جدا از این مسایل، حضور این تیم در تهران تقریبا دائمی شده و همین مساله صدای همه هواداران خون گرم و مشتاق  جمی را درآورده است.

طی سه سال اخیر باشگاه پارس جنوبی به بهانه اینکه در جم زمین و امکانات وجود ندارد، تیم را به تهران آورده‌اند و بیش از چهار میلیارد برای این تیم هزینه کرده‌اند در حالی که اگر مدیریت هزینه در این تیم وجود داشت، به راحتی با اینچنین رقمی می‌توانستند در خود جم یک زمین تمرینی با امکاناتی چون سالن بدنسازی و استخر و سونا تجهیز کنند.

عجیب‌تر اینکه وقتی پارس جنوبی با تیم‌های استان‌های همجوار مانند استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان بازی دارند بازهم مهدی تارتار تیم را به تهران می‌برد و این مساله بیانگر این موضوع است که سرمربی تیم در عمل به مرد همه‌کاره باشگاه تبدیل شده است.

جذب بازیکنان گران‌قیمت و مسنی چون محمد نوری و رحمان احمدی نشان می‌دهد که هیچ آینده‌نگری در تیم پارس جنوبی وجود ندارد، استفاده از بازیکنان بومی و آکادمی، تیم‌های پایه بی معنی است و تنها این مردم جنوب استان بوشهر هستند که دل‌شان را به آینده این تیم خوش کرده‌اند. باشگاهی که بدهی انباشته دارد چرا باید با مبالغ بالا بازیکن جذب کند؟

باید دید حالا که پیروز موسوی به عنوان مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی که البته علاقه‌مند به فوتبال هم هست، مشغول به کار شده است، چه تصمیمی برای آینده این باشگاه در نظر خواهد گرفت؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.