کد خبر : 161
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲

نتیجه بازشماری آراء شورا؛ فقط چند رای بیشتر به نام «چمران» بود!

نتیجه بازشماری آراء شورا؛ فقط چند رای بیشتر به نام «چمران» بود!

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا استان تهران گفت: در بازشماری آرا شورای شهر تهران مغایرتی مشاهده نشد و فقط چند رای بیشتر به نام چمران ثبت شده بود. به گزارش نسیم جم، انتخابات شورای شهر تهران در دوره ی پنجم برای استان بوشهری ها هم حائز اهمیت بود. چرا که اولا”

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا استان تهران گفت: در بازشماری آرا شورای شهر تهران مغایرتی مشاهده نشد و فقط چند رای بیشتر به نام چمران ثبت شده بود.

به گزارش نسیم جم، انتخابات شورای شهر تهران در دوره ی پنجم برای استان بوشهری ها هم حائز اهمیت بود. چرا که اولا” در بین اسامی منتخبین نام یک هم استانی به چشم می خورد بنام محمد جواد حق شناس با رای بالای ۱۲۰۰۰۰۰ نفری، دوم اینکه لیست ۳ که با سخنگویی سید هادی کسایی زاده خبرنگار که محبوبیت خاصی بین اهالی رسانه جنوب استان دارد، به سر لیستی محسن هاشمی و عضویت مرتضی الویری و احمد مسجد جامعی، هر چند که با لیست امید پیروز میدان شد توانستند شورای شهر تهران تسخیر کنند.
علیرضا رحیمی با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به شکایت‌های لیست خدمت نسبت به نحوه برگزاری انتخابات شورای شهر تهران اظهارات زیر را مطرح کنید:

*اعضای لیست خدمت مدعی عدم حضور ناظران مورد تایید شورا در مرحله تجمیع آرا بودند و می‌گفتند که نظارتی براین انتخابات نداشته‌اند و از این رو نسبت به نحوه شمارش آرا مطمئن نبودند.

*بر این اساس اعضای لیست خدمت دیداری با رییس مجلس شورای اسلامی داشتند که آقای لاریجانی طی تماس با اعضای هیات نظارت خواستار رسیدگی به این مسئله شدند.

* با توجه به درخواست رییس مجلس، هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شورای شهر در استان تهران و همچنین شهر تهران در جلسه‌ای مشترک آرای نفرات اول تا پنجاهم را به صورت رندوم مورد بررسی قرار داده و به ویژه آرای آقای چمران را مجدداً تطبیق دادند تا اگر احیاناً رای به اشتباه برای ایشان کم یا زیاد شده مشخص شود.

*علی‌رغم تطبیق متعدد آرا به صورت رندوم هیچ‌گونه تغییری در نتیجه‌ای که پیش‌تر اعلام شده بود و درسامانه وزارت کشور تجمیع شده بود رخ نداد و حتی یک مورد مغایرت پیدا نشد و حتی در برخی موارد شاهد این بودیم که چند رای بیشتر به نام آقای چمران ثبت شده بود که با توجه به جزئی بودن آن، به مسئله ورود نکردیم.

* با این همه و با وجود اینکه از نتیجه انتخابات اطمینان داشته و این نتیجه به صورت رسمی مورد تایید ناظران و برگزارکنندگان رسیده و هیات نظارت و اجرایی به صورت مشترک آن را امضا کرده‌اند و نیاز به بازنگری نبود، صرفاً به خاطر اطمینان‌بخشی این بازنگری صورت گرفت و از سوی تمام حضار متشکل از هیات نظارت و اجرایی تعیین و صورتجلسه شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.