کد خبر : 1643
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷

نگاهی به فعالیت آموزشگاه زبان هزاره دانش جم در دهه دوم/ ۸ گروه فارغ التحصیل نتیجه این حضور درخشان

نگاهی به فعالیت آموزشگاه زبان هزاره دانش جم در دهه دوم/ ۸ گروه فارغ التحصیل نتیجه این حضور درخشان

به گزارش «نسیم جم»، آموزشگاه زبان هزاره دانش واقع در شهرستان جم یکی از بهترین آموزشگاه های جنوب کشور می باشد که از سال ۸۹ به عنوان اولین آموزشگاه دخترانه شهرستان تأسیس و در سال ۹۲ مجوزآموزشگاه پسرانه نوین را نیز دریافت نمود. از زمان شروع به کارهیچ آموزشگاه دخترانه ای در شهرستان وجود نداشته

به گزارش «نسیم جم»، آموزشگاه زبان هزاره دانش واقع در شهرستان جم یکی از بهترین آموزشگاه های جنوب کشور می باشد که از سال ۸۹ به عنوان اولین آموزشگاه دخترانه شهرستان تأسیس و در سال ۹۲ مجوزآموزشگاه پسرانه نوین را نیز دریافت نمود. از زمان شروع به کارهیچ آموزشگاه دخترانه ای در شهرستان وجود نداشته این در حالی بود که در بسیاری از استان ها و شهرستان ها اکثر دانش آموزان در کنار مدرسه در کلاس های زبان نیز شرکت می کردند و با توجه به نیاز دنیای امروز به یادگیری زبان متاسفانه در جم این مسئله چندان مورد توجه نبود و فقط در شهرک توحید یک موسسه با مجوز پسرانه در حال فعالیت بود. با توجه به اینکه فرزندان منطقه فوق العاده مستعد بوده وهستند وعدم امکانات کافی موجب شده بود که چندان به فرآیند یادگیری زبان اهمیت داده نشود، با بررسی و تحقیق مشخص می شود که بسیاری از دانش آموزان در جم و شهرستان های اطراف هستند که علاقمند به یادگیری زبان هستند ولی متاسفانه امکان یادگیری برایشان فراهم نبود.

بنابراین با سختی زیاد ( با توجه به اینکه مجوز از استان صادر می شد نه از شهرستان ) حدود یک سال و نیم دوندگی نتیجه بخش بود و مجوز تاسیس آموزشگاه زبان هزاره دانش صادر و شروع به فعالیت می کند.

بر اساس این گزارش، با توجه به کمبود امکانات و نبود نیروی متخصص کافی، موسسین سختی ها و مشقات بسیاری را تحمل تا بتوانند کار را با بهترین کیفیت در شهرستان ادامه دهند.

یکی از بزرگترین خدمات ارزنده این آموزشگاه فراهم کردن سرویس ایاب و ذهاب حتی برای دورترین روستاها و فراهم کردن زمینه آموزش برای علاقمندان به یادگیری زبان است. در زمینه نیروی متخصص هم موسسه از بهترین و مجرب ترین اساتید دعوت و زمینه را برای فعالیت آنان در شهرستان فراهم آورده که این درحالی بود که شهرستان درآن زمان از نظرامکانات و نیروی متخصص واقعا درگیر مشکلات بود.

موسسین این آموزشگاه با توجه به عشق و علاقه ای که به شغل شان دارند از یادگیری و موفقیت بچه ها لذت می برند و با شور و اشتیاق مشغول فعالیتند.

این گروه با جلسات متعدد در مدارس مختلف شهرستان حتی در دورترین روستاها کلاس به کلاس دانش آموزان و خانواده ها را از اهمیت یادگیری زبان مطلع و به جرات می توان گفت که در آن زمان بزرگترین انقلاب را در یادگیری زبان را در شهرستان جم ایجاد و امروز می توان دید که ۹۰ درصد دانش آموزان از روستاهای دور و نزدیک در آموزشگاه هزاره دانش و سایر آموزشگاه هایی که اخیرأ تأسیس شده در حال یادگیری زبان هستند که این باعث خرسندی آنهاست.

آموزشگاه هزاره دانش تنها موسسه ای است که طی ۹ سال عملکرد خوب و موفق توانسته در شهرستان جم ۸ گروه فارغ التحصیل زبان آموزش دهد

آنها در این مسیر توانسته اند به هدف شان که آگاه سازی و ارائه خدمت برای شهرستان بوده است دست پیدا کنند. به اذعان مسئولان آموزش و پرورش، استان بوشهر رتبه ۴ را از نظر سطح دانش زبانی کسب نموده که این مقام را علی الخصوص مدیون زبان آموزان شهرستان جم دانسته است. همچنین زبان آموزان شهرستان در کنکور سراسری تخصصی زبان رتبه های دو رقمی و سه رقمی را کسب کرده اند. دانستن این مطلب خالی از لطف نیست که آموزشگاه هزاره دانش تنها موسسه ای است که تاکنون در طی ۹ سال عملکرد خوب و موفق توانسته ۸ گروه فارغ التحصیل از صفر تا صد به شهرستان ارائه دهد که عده ای از این زبان آموزان با گذراندن دوره های مربیگری زبان انگلیسی در این مجموعه در حال حاضر در حال تدریس در همین آموزشگاه و سایر آموزشگاه ها می باشند. امروز هزاره دانش به خود می بالد که به عنوان اولین آموزشگاه با آموزش چنین زبان آموزانی توانسته مشکل نیروی متخصص شهرستان را در زمینه زبان انگلیسی برطرف و در این امر مهم پیشگام بوده است. اکنون با نگاهی به گذشته و مشاهده چنین موفقیتهایی خستگی و مشقات این مسیر از بین رفته و شیرینی موفقیت ها جایگزین آن شده است.

با مدیر و موسس این آموزشگاه به گفت و گو نشسته ایم که دعوت می کنیم، آن را در ادامه بخوانید…

نسیم جم: در ابتدا خودتان را برای مخاطبین «نسیم جم» معرفی و از رزومه کاری تان بگویید.

آموزشگاه زبان هزاره دانش با مدیریت خانم ها فاطمه بهاری و نجمه نیکبخت دارای ۱۵ سال سابقه کار در بهترین موسسات آموزشی از سال ۸۹ در این شهرستان فعالیت خود را در زمینه آموزش زبان انگلیسی شروع کرده است . دستاورد عشق و علاقه امان در زمینه آموزش زبان انگلیسی  سبب تألیف و چاپ ۱۲ جلد کتاب و آموزش زبان آموزان و مربیانی موفق برای شهرستان می باشد.

نسیم جم: مختصری از آموزشگاه زبان هزاره دانش و دوره های آموزشی خود بگوئید.

تمامی رده های سنی از سه سال به بالا می توانند در کلاس ها از سطح  BASIC  تا  ADVANCE  شرکت نمایند. علاوه بر آن متقاضیان شرکت در آزمون های TOEFL  و IELTS نیز با گذراندن دوره ها برای شرکت در این آزمون دراین مرکز آماده می گردند. علاوه بر این دوره ها، کلاس های  CHAT ,FILM و FREE DISCUSSION نیز در آموزشگاه و در محیط های واقعی مثل کافی شاپ، بانک، خیابان، اماکن دیدنی و تفریحی برگزار می گردد.

نسیم جم: هدف از تأسیس آموزشگاه چه بوده است؟

تأسیس یک مرکز آموزشی با بهترین کیفیت در شهر جم با توجه به نیاز شدید دانش آموزان شهرستان در شرایطی که در شهر جم هیچ مرکز آموزشی زبان انگلیسی وجود نداشته است.

نسیم جم: اهمیت و جایگاه آموزشگاه های زبان برای جامعه امروز چیست؟

امروزه یادگیری زبان های خارجی به خصوص زبان انگلیسی به دلایل مختلف اجتماعی و فرهنگی در جامعه امروزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حجم بالای دانش آموزان شرکت کننده در آموزشگاه های زبان نیز موید این مطلب است چرا که دانش آموزان بعد از ۷ سال دانش آموزی در مدارس عملأ چیزی یاد نمی گیرند و حتی قادر نیستند خود را به زبان انگلیسی معرفی کنند یا چند جمله ساده بگویند. بنابراین خانواده ها مجبورند برای یادگیری بهتر زبان به آموزشگاه ها مراجعه کنند.

در مورد اهمیت یادگیری زبان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ایجاد پل ارتباطی با جهان
 • ۲- افزایش مهارتهای اجتماعی
 • ۳- ایجاد فرصت شغلی مناسب
 • افزایش سطح علمی دانش عمومی در جامعه
 • بالا بردن سطح علمی دانش آموزان در مدارس
 • موفقیت دانش آموزان در کنکور و انتخاب رشته های برتر دانشگاهی
 • موفقیت دانش آموزان در المپیادهای زبان کشوری و استان
 • کمک به یادگیری مهارتهای کامپیوتری

نسیم جم: آموزشگاه زبان هزاره دانش چه میزان می تواند بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در مدرسه موثر باشد؟

به جرأت می توان گفت آموزشگاه زبان هزاره دانش تنها موسسه ای است که تا کنون در طی ۹ سال عملکرد خوب و موفق توانسته ۸ گروه فارغ التحصیلی از صفر تا صد به شهرستان ارائه دهد که عده ای از این زبان آموزان در همین مجموعه با گذراندن دوره های مربیگری زبان انگلیسی در حال تدریس در آموزشگاه خودمان و سایر آموزشگاه ها می باشند. این در حالیست که زبان آموزان ما در کنکور سراسری تخصصی زبان رتبه های دو رقمی و سه رقمی را کسب نموده اند و در المپیادهای استانی زبان آموزان ما مقام های چشمگیری برای شهرستان کسب نموده اند. لازم به ذکر است که طبق فرمایشات مدیر محترم آموزش و پرورش، خوشبختانه استان بوشهر در کشور رتبه ۴ را از نظر سطح دانش زبانی کسب نموده است که استان این مقام را علی الخصوص مدیون زبان آموزان شهرستان جم دانسته است وعلاوه بر آن مربیان اکثر مدارس از پیشرفت زبان آموزان در مدارس بسیار خرسند می باشند و این امر را مدیون آموزشگاه های زبان بخصوص آموزشگاه زبان هزاره دانش می باشند.

ناگفته نماند که فراهم نمودن سرویس ایاب و ذهاب برای زبان آموزان حتی در دورترین شهرها و روستاهای جم، از دارالمیزان و دژگاه و سیراف گرفته تا نزدیکترین آنها فعالیت دیگری است که بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تأثیر به سزایی داشته است/ ادامه دارد …

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

گوسفند چهارشنبه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱:۰۴

خیلی اموزشگاه بی کلاسیه