کد خبر : 1703
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶

کیفیت آموزشی سرلوحه کار « هزاره دانش » / گزارشی از آموزشگاه زبان هزاره دانش در شهرستان جم

کیفیت آموزشی سرلوحه کار « هزاره دانش » / گزارشی از آموزشگاه زبان هزاره دانش در شهرستان جم

آموزشگاه زبان هزاره دانش با مدیریت خانم ها فاطمه بهاری و نجمه نیکبخت دارای ۱۵ سال سابقه کار در بهترین موسسات آموزشی از سال ۸۹ در این شهرستان فعالیت خود را در زمینه آموزش زبان انگلیسی شروع کرده است . دستاورد عشق و علاقه امان در زمینه آموزش زبان انگلیسی  سبب تألیف و چاپ ۱۲

آموزشگاه زبان هزاره دانش با مدیریت خانم ها فاطمه بهاری و نجمه نیکبخت دارای ۱۵ سال سابقه کار در بهترین موسسات آموزشی از سال ۸۹ در این شهرستان فعالیت خود را در زمینه آموزش زبان انگلیسی شروع کرده است . دستاورد عشق و علاقه امان در زمینه آموزش زبان انگلیسی  سبب تألیف و چاپ ۱۲ جلد کتاب و آموزش زبان آموزان و مربیانی موفق برای شهرستان می باشد.

 به گزارش «نسیم جم»، آموزشگاه زبان هزاره دانش واقع در شهرستان جم یکی از بهترین آموزشگاه های جنوب کشور می باشد که از سال ۸۹ به عنوان اولین آموزشگاه دخترانه شهرستان تأسیس و در سال ۹۲ مجوزآموزشگاه پسرانه نوین را نیز دریافت نمود. در شماره قبل به تاریخچه تاسیس آن اشاره و شروع گفت و گویی با موسسین این آموزشگاه داشتیم. ادامه این گفت و گو را بخوانید …

نسیم جم: آموزشگاه زبان خوب و معتبر چه ویژگیهایی دارد؟ هزاره دانش بر اساس این ویژگی ها در چه جایگاهی است؟

در انتخاب یک موسسه خوب و معتبر ویژگیهای زیادی مطرح است. شاید بتوان اولین ویژگی موثر در فاکتورهای اساسی یک آموزشگاه خوب را کیفیت مدیریتی آموزشگاه دانست. به طور کلی مدیریت یک آموزشگاه نقش اساسی در همه شرایط را دارد و داشتن تجربه بالا و تحصیلات مرتبط در این زمینه به انتخاب مدرسین و مسئولین کارآمد، متدهای آموزشی بهتر، زمانبندی های مدیریت شده و در نتیجه بالا رفتن میزان رضایت و بازدهی موسسه کمک می کند.

دومین ویژگی یک موسسه خوب داشتن تیمی از مدرسین با تجربه و متخصص می باشد.

ویژگی دیگر یک آموزشگاه خوب، چارت آموزشی اصولی بر طبق استاندارد های رایج می باشد. هر چقدر چارت آموزشی یک آموزشگاه دقیق تر طراحی شود مسیری که زبان آموز در آن قرار می گیرد مسیری موفق تر است.

استفاده از بهترین و بروزترین منابع و کتب آموزشی از دیگر ویژگیهای یک آموزشگاه خوب می باشد.

تعیین سطح خوب زبان آموزان نیز از دیگر عوامل تأثیر گذار می باشد.

موقعیت مکانی خوب و ظاهر مناسب محیط و نظم و برنامه ریزی خوب جزء سایر عواملی هستند که یک آموزشگاه خوب را از سایر آموزشگاهها متمایز می کند.

اعتقاد ما بر این است که آموزشگاه زبان هزاره دانش در این راستا بسیار موفق گام برداشته است و تمامی موارد را در خط مشی خود قرار داده است.

نسیم جم: هزاره دانش شعبه دیگری هم دارد؟

آموزشگاه زبان هزاره دانش هیچ شعبه دیگری ندارد.

نسیم جم: اساتید آموزشگاه زبان هزاره دانش چند نفر هستند و چگونه انتخاب می شوند؟

تعداد مربیان آموزشگاه در هر ترم متغیر است که انتخاب این مربیان بر اساس فیلترهای متعددی از جمله آزمون کتبی، مصاحبه و تجربیات کاری انجام می پذیرد.

نسیم جم: آزمون هایی که برگزار می کنید توسط چه شخص یا اشخاصی طراحی می شود؟

بانک سوال هر موسسه در اعتبار آن موسسه بی تأثیر نمی باشد. طرح آزمون های استاندارد و چالش برانگیز در طول هر ترم توسط تیم آموزشی موسسه انجام می گیرد که در طول هر ترم از هر زبان آموز چهار آزمون ( کوئیز۱، میانترم، کوئیز ۲ و فاینال ) گرفته می شود تا بازخورد زبان آموزان به خوبی ارزیابی شود.

نسیم جم: در آموزشگاه ها برای تدریس از چه منابعی استفاده می شود؟ و محتوای آن چه میزان برای زبان آموزان مفید است؟

انتخاب بهترین و به روزترین منابع و کتب آموزشی زبان در کنار منابع دانشگاهی توسط مدیریت و تیم آموزشی آموزشگاه زبان هزاره دانش که با بررسی های دقیق و مشاوره از اساتید برجسته صورت می گیرد یکی از عوامل مهم در موفقیت زبان آموزان می باشد. لازم به ذکر است که طبق استاندارد های آموزشی، این آموزشگاه هر سه سال یکبار نمودار خود را بر طبق این کتب به روز رسانی کرده که این تغییر نمودار به علت هزینه بر بودن و سختی کار در کمتر موسسه ای اجرا می شود.

نسیم جم: شما قطعأ بر اساس یک تقویم آموزشی حرکت می کنید؛ در این خصوص توضیح دهید.

تقویم آموزشی موسسه در اسفند ماه برای سال بعد برنامه ریزی می شود  و در شروع هر ترم به صورت کتبی خانواده ها در جریان تقویم آموزشی موسسه ، آزمون ها و سایر برنامه ها قرار می گیرند.

نسیم جم: در کنار آموزش زبان آیا فعالیت فوق برنامه دیگری هم دارید؟

از آنجا که یادگیری در محیط واقعی برای زبان آموزان بسیار مفید و هیجان انگیر می باشد آموزشگاه در طول هر ترم اردوهای آموزشی به اماکن دیدنی ، تفریحی ، بازار، بانک،  کافی شاپ و غیره در شهرستان و خارج از شهرستان برگزار می کند.

نسیم جم: خط مشی و چشم انداز شما برای هزاره دانش چگونه و چیست؟ آیا به فکر توسعه هم بوده اید یا بر یک مدار آموزشی در حال حرکت هستید؟

سرلوحه کار ما همیشه کیفیت آموزشی بوده است. ارائه بهترین خدمات و کیفیت آموزشی با دریافت کمترین شهریه زمینه را برای تمامی اقشار جامعه فراهم می کند که بتواند از خدمات آموزشی بهره ببرند. خدمت صادقانه و حمایت از زبان آموزانی که از نظر مالی استطاعت کافی ندارند جزء خط مشیء آموزشگاه قرار دارد. ارتقاء دانش زبانی علاقمندان به یادگیری زبان با رویکرد سرعت یادگیری و کیفیت آموزشی رسالت ماست. موسسه آموزشی هزاره دانش با یک دهه سابقه فعالیت درخشان به عنوان یکی از پیشگامان صنعت آموزش کشور در فرایند یادگیری زبان همواره تأمین اطمینان خاطر و جلب رضایت حداکثری زبان آموزان را در نظر قرار داده است. با ذکاوت، کاردانی، و کوشش بی وقفه کارکنان، اساتید، و زبان آموزان مشتاق، آموزشگاه زبان هزاره دانش  پس از پشت سر نهادن دشواری های بسیار اکنون پای به مرحله ای نهاده است که بی گمان اوج شکوفایی و نهایت بالندگی علمی است. دستیابی این مهم ممکن نبود مگر با تلاش بی دریغ و همت بی بدیل اعضای سخت کوش این مجموعه پیشرو و به کارگیری دانش به روز جهانی و کار بست تازه ترین و علمی ترین شیوه های آموزش زبان در دنیا. موجب خرسندی بسیار و دلگرمی فزاینده ماست بیان این نکته که اکنون آموزشگاه زبان هزاره دانش  بزرگترین مجموعه آموزش زبان جنوب کشوراست که در راستای انجام رسالت خود افزون بر صداقت کاری، از کادری کاملا کار آزموده و با تجربه برخوردار است.

نسیم جم: در هزاره دانش پذیرش زبان آموزان چه مراحلی دارد و چگونه زبان آموزان فارغ التحصیل می شوند یا مدرک اعطا می شود؟

زبان آموزان جدید الورود با پر کردن فرم ثبت نام و انجام تعیین سطح و پرداخت شهریه وارد دوره ها می شوند و پس از گذراندن نمودار آموزشی موفق به کسب مدرک می شوند. ناگفته نماند که اگر کسی در طی گذراندن نمودار قابلیت ارتقاء سطح داشته باشد، موسسه این مسئله را مورد بررسی قرار داده و زمینه را برای ارتقاء سطح فراهم می کند تا این مسیر سریع تر طی شود.

نسیم جم: برای شروع هزاره دانش چه دغدغه هایی داشته و امروز چه دستاوردی داشته اید؟

هر چند جهت تأسیس آموزشگاه با توجه به اینکه مجوز از استان صادر می شد نه شهرستان با مشکلات و موانع زیادی مواجه شدیم و حدود یک سال و نیم دوندگی کردیم تا توانستیم مجوز بگیریم ولی به لطف خداوند و خیر خواهی برخی از مسئولین خوب شهرستان که با دیدگاه باز خود ما را مورد حمایت قرار دادند توانستیم که بر مشکلات غلبه کنیم و فعالیت خودمان را آغاز کنیم. کمبود امکانات و نبود نیروی متخصص کافی، یکی از دغدغه های آموزشگاه در این سال ها بوده است که خدا را شکر روز به روز مرتفع تر می گردد. یکی دیگر ازدغدغه های آموزشگاه گسترش آن به صورت مجموعه ای بزرگ می باشد که این مهم در گروی همکاری مسئولین خوب شهرستان می باشد. ما تاکنون چندین بار طرح توجیهی مالی ارائه داده ایم تا بتوانیم مجموعه را ارتقاء و سطح کیفی آن را افزایش دهیم ولی متاسفانه علیرغم تمام تلاش ها در این زمینه از طرف هیچ ارگانی مورد حمایت قرار نگرفته ایم و این درحالیست که هدف ما ارتقاء سطح کیفی و فراهم نمودن مجموعه ای آموزشی برای مردم منطقه بوده است. اگر مسئولین شهرستان از طرح توجیهی موسسه حمایت کنند ما نیز در این راستا گامی محکم برخواهیم داشت و مجموعه ای که در خور شأن مردم عزیز شهرستان جم باشد را ایجاد خواهیم کرد.

نسیم جم: نکته پایانی را بفرمایید …

در آخر لازم می دانیم از کلیه نهادها و سازمان ها و مسئولین محترم شهرستان از جمله فرمانداری، شهرداری، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علی الخصوص اداره محترم آموزش و پرورش که هر کدام به نحوی در موفقیت این مجموعه تأثیر به سزایی داشته اند قدردانی کنیم. با توجه به اینکه ما زیر نظر سازمان آموزش و پرورش فعالیت می کنیم پیشرفت کار وکیفیت آموزشگاه را تاکنون مدیون تعامل متقابل این مجموعه با آموزش و پرورش دانسته و مسلمأ اگر همکاری این عزیزان نبود ما چنین جایگاهی نداشتیم. آنچه که انتظار می رود ادامه این همکاری و تعامل متقابل است که انشاءاله بیشتر از قبل بتوانیم موثر عمل کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.