کد خبر : 1708
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹

از مدیریت شهری به امام جمعه جم/ درباره کمک ۳۰۰ میلیون تومانی به مصلا شفاف سازی کنید

از مدیریت شهری به امام جمعه جم/ درباره کمک ۳۰۰ میلیون تومانی به مصلا شفاف سازی کنید

در حای همایش نکوداشت روز جم به روزهای اوج برگزاری خود نزدیک می شود که همچنان بگو مگوهایی در خصوص نحوه برگزاری و هزینه کرد در این همایش وجود دارد. به گزارش نسیم جم؛ بعد از انتقاد امام جمعه موقت جم از هزینه های آنچنانی در روز جم بود که کنش و واکنش هایی مابین

در حای همایش نکوداشت روز جم به روزهای اوج برگزاری خود نزدیک می شود که همچنان بگو مگوهایی در خصوص نحوه برگزاری و هزینه کرد در این همایش وجود دارد.

به گزارش نسیم جم؛ بعد از انتقاد امام جمعه موقت جم از هزینه های آنچنانی در روز جم بود که کنش و واکنش هایی مابین شهرداری و ستاد نماز جمعه جم ایجاد شد.

دبیر همایش روز جم بیانیه داد، ستاد نماز جمعه جواب داد، امام جمعه در خطابه ای از امام جمعه موقت دفاع کرد و اخیرا” هم خواستار شفاف سازی در هزینه‌کرد های شهرداری به ویژه در روز جم شد.

بر اساس این گزارش، شهرداری جم با نظر شورای اسلامی و در اقدامی بی سابقه لیست هزینه کرد شهرداری در حوزه فرهنگ را منتشر که در این بین، کمک هزینه ۳۰۰ میلیون تومانی به ستاد نماز جمعه و ۴ میلیون تومانی برای خرید کلوچه در مراسم های مختلف بیشتر نگاه امام جمعه را به خود معطوف کرد و وی گفته است: « شهردار جم در رسانه‌ها اعلام کرده که ۳۰۰ میلیون تومان برای کتابخانه مصلی جمعه از سوی شهرداری هزینه شده در حالی که هنوز مصلای جمعه جم تکمیل نشده که بخواهیم کتابخانه داشته باشیم و این آمار صحیح نیست و سازمان بازرسی به آن ورود کند. در خصوص این آمار شهردار جم من بارها نامه نوشته‌ام و انتظار داریم تا در این زمینه شفاف‌سازی صورت بگیرد. »

وی در خطبه های نماز جمعه به این دو رقم اعلامی هم انتقاد که واکنش‌هایی را بین فعالین اجتماعی داشت و منجر شد تا برخی از ردیف بودجه « کلوچه‌ای » در شهرداری بگویند که در نوع خود جالب و حدیث مفصلی دارد.

اینک شاهد هستیم که شهرداری جم متنی را خطاب به امام جمعه منتشر که در خصوص هزینه کرد کمک ۳۰۰ میلیونی به ستاد نماز جمعه از امام جمعه توضیح خواسته شده است.

شهرداری و شورای اسلامی جم در این بیانیه آورده اند: « در پی درخواست امام جمعه محترم جم مبنی بر اختصاص اعتباری برای کمک به ساخت مصلای جمعه شهر جم، با توجه به اینکه در نقشه احداث مصلا، بخشی به نام کتابخانه در نظر گرفته شده است شورای اسلامی شهر جم طی مصوبه ای در قالب کمک فرهنگی، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای کمک به احداث کتابخانه مصلای جمعه جم در نظر گرفت. مبلغ مصوب حسب نظر ستاد نماز جمعه جم، از طریق بانک ملی با چک شماره ۸۶۲۵۷۳۶۰۸۳ در تاریخ ۲۲/ ۳/ ۹۶ به حساب مشترکی به نام حجت الاسلام گنجی، امام جمعه محترم جم، حجت الاسلام فتحی امام جمعه موقت جم و آقای عباس رنجبر واریز شده و سند آن نیز موجود می باشد و ستاد نماز جمعه جم می بایست در مورد نحوه هزینه کرد و محل آن شفاف سازی لازم را انجام دهد.»

آنچه که در این بین برخی را به تعجب واداشته اینکه، مگر این هزینه ها از مردم و برای مردم نبوده است، اگر این باشد که ختم مناقشه را اعلام کنند و اگر به غیر این باشد به نظر می رسد مردم اعتماد خود را نسبت به گزارش های مسئولین از دست بدهند و یا در خصوص همیاری های خود در راستای توسعه شهری تجدید نظر خواهند کرد. هر چند که معتقدیم مردم دل در گرو تعالی شهرشان دارند و با این بگو مگوها که پر واضح است سیاسی است دست از نقش آفرینی توسعه شهری برنمی دارند ولی یحتمل اعتماد به مسئولانشان سلب و در انتخاب شان تجدید نظر خواهند کرد، چرا که همواره پای یک صندوق رای در میان است!

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.