کد خبر : 1889
تاریخ انتشار : شنبه 27 جولای 2019 - 17:05

به بهانه انتخاب بخشدار مرکزی جم؛ پر رنگ کردن نقش مدیریتی بانوان یا بی تدبیری فرمانداران

به بهانه انتخاب بخشدار مرکزی جم؛ پر رنگ کردن نقش مدیریتی بانوان یا بی تدبیری فرمانداران

محمود منصوری/ کارشناس علوم سیاسی و سخنگوی مجمع اصلاح طلبان جنوب در حالی که دولت درگیر شرایط نابسامان اقتصادی، خروج آمریکا از برجام و با تحریم های فلج کننده روبرو شده، نرخ بیکاری به بالاترین رشد منفی خود رسیده و شعارهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید، مخصوصا در حوزه سیاسی به بن بست کامل رسیده

محمود منصوری/ کارشناس علوم سیاسی و سخنگوی مجمع اصلاح طلبان جنوب

در حالی که دولت درگیر شرایط نابسامان اقتصادی، خروج آمریکا از برجام و با تحریم های فلج کننده روبرو شده، نرخ بیکاری به بالاترین رشد منفی خود رسیده و شعارهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید، مخصوصا در حوزه سیاسی به بن بست کامل رسیده است خبرهایی می رسد که در بخش هایی از جنوب استان بوشهر ( دیر، کنگان، جم و سیراف )با نظر موافق استاندار محترم بوشهر و نماینده عالی دولت در استان و فرمانداران قصد دارند از برخی بانوان، در پست های سیاسی از جمله بخشداری های کنگان (مرکزی)، دیر (مرکزی)، جم (مرکزی) و بخشداری سیراف، با موافقت، وزیر کشور، انتصاب شده و در روزهای آتی معارفه شوند.

برای خروج ازناکارآمدی سیستم سیاسی در استان، استاندار و فرمانداران محترم باید ضمن ایجاد شرایط مناسب برای رشد نخبگان علمی، دیدگاه روشن تری نسبت به نخبگان سیاسی داشته باشند.

عدم آگاهی در سیستم مدیریت، باعث کمرنگ شدن نقش نخبگان سیاسی در تصمیم گیری های خرد و کلان کشور می شود و این مهم باعث ایجاد شکاف در نظام سیاسی شده و در طولانی مدت کارآمدی سیستم مدیریت را زیر سوال می برد.

استانداران و فرماندارن محترم به عنوان قلب تپنده دولت در استفاده از نیرو های متخصص باید کوشا بوده و ضمن حفظ جایگاه بانوان برای ایجاد یک نظم درون سیستمی، از نیرو های توانمند و مرتبط با منصب های دولتی استفاده کنند.

خبر انتصاب طاهره عبدالهی که دانش آموخته دکترای شیمی و عضو بنیاد ملی نخبگان ایران بوده و در سال گذشته به عنوان چهره برتر علمی شهرستان جم برگزیده شده است به سمت بخشدار بخش مرکزی جم رسیده، نه تنها اعتماد و استفاده ازظرفیت های بانوان را در خود جای نداده، بلکه نشان از سو استفاده از زنان و حقوق تحریف شده آنان دارد.

برابری در حقوق زن و مرد یعنی، مسئولی برای حیات سیاسی خود از نام زن استفاده نکند و اجازه دهد زنان و مردان در کنار هم با توجه به تخصص هایی که دارند به فعالیت بپردازند و با کنش های غیر اصولی باعث به حاشیه رفتن زن در جامعه نشود.

در شرایط کنونی عدم توجه به کارآمدی سیستم سیاسی در دراز مدت باعث حذف نیرو های متخصص شده و استان را به انزوای سیاسی می برد.

برای خروج ازناکارآمدی سیستم سیاسی در استان، استاندار و فرمانداران محترم باید ضمن ایجاد شرایط مناسب برای رشد نخبگان علمی، دیدگاه روشن تری نسبت به نخبگان سیاسی داشته باشند.

می بایست به استاندار محترم و فرمانداران حوزه جنوب بوشهر یاد آوری کنم، این بانوان چه کنش سیاسی داشته اند، عضو کدام حزب بوده اند، آیا جریان های سیاسی کشور را به خوبی می شناسند، آیا اولویت های دولت در بخش های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی را می دانند؟
بخشداری هایی که مدت هاست از داشتن بخشدار محرم بوده اند و صندلی خالی بخشدار زار می زند !
نداشتن بخشدار در بخش های نامبرده، مشکلات زیر مجموعه این نهاد را دو دوچندان کرده است.
بخشداری هایی که دهیاری های زیادی زیر مجموعه خود دارند و با تعدد شوراهای اسلامی روستا که دنبال بهبود وضع نابسامان روستای خود هستند، عموما با بدهی های زیادی مواجه اند و با مشکلات زیادی دست پنجه نرم می کنند.
آیا مواجه انبوه مشکلات شوراهای روستا، نماینده های مردم و دهیاران با بخشداران بی تجربه زن که احتمالا نمی دانند در کجای زمان ایستاده اند کار پسندیده است؟
چه کسی پاسخ گویی عدم موفقیت این دست از بانوان با توجه به عدم شناخت و نداشتن کارایی در بخشداری ها خواهد بود؟
در حالی که دولت در سال های پایانی خود قرار دارد و در صورت روی کار آمدن دولتی با دیدگاهی متفاوت از این دولت، آیا همین بانوان حتی اجازه ورود به شغل قبلی خود خواهند داشت؟
چه کسی مقصر سوخته شدن و احیانا حذف این بانوان است؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.