کد خبر : 2004
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 1 اکتبر 2019 - 16:52

برگزاری اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان در روستای «آبگرمک»/ شرکت کنندگان تجلیل شدند

برگزاری اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان در روستای «آبگرمک»/ شرکت کنندگان تجلیل شدند

اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان موسوم به طرح مانا با حضور اعضای گروه‌های مشارکت کننده و مسوولین محلی در روستای آبگرمک شهرستان جم برگزار شد. به گزارش نسیم جم، این طرح که با هدف مشارکت نوجوانان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی حوزه نوجوانان و جوانان، ایجاد فرصت مطالبه گری اجتماعی در جهت افزایش رضایت


اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان موسوم به طرح مانا با حضور اعضای گروه‌های مشارکت کننده و مسوولین محلی در روستای آبگرمک شهرستان جم برگزار شد.

به گزارش نسیم جم، این طرح که با هدف مشارکت نوجوانان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی حوزه نوجوانان و جوانان، ایجاد فرصت مطالبه گری اجتماعی در جهت افزایش رضایت مندی آنان، در روستا‌های آبگرمک و کوری حیاتی برگزار شد، گروه‌های مختلفی از نوجوانان این دو روستا با بررسی میدانی مشکلات موجود در روستا به مطالبه گری و ارائه راهکار برای رفع آن در قالب روزنامه دیواری پرداختند.

جمالی معاون اجتماعی فرماندار جم در این نشست با بیان اینکه، موضوع این طرح از چندین کلمه تشکیل شده است گفت: مشارکت اولین کلمه است که امروز در کشور پرداختن به آن احساس و اهمیت این طرح را دو چندان کرده است.

وی تصریح کرد: اجتماعی دومین کلمه این طرح است که طراحان به دنبال راهکارهای ارائه شده در این طرح در مقابل مسوولیت های اجتماعی اند. لذا این طرح را به نوجوانان سپرده شده است چرا که بسیاری از چالش‌هایی که از دست یک مسوول برنمی‌آید از دست نوجوانان برخواهد آمد.

جمالی با گریزی به هفته دفاع مقدس گفت: نمونه‌های زیادی از شما جوانان در هشت سال دفاع مقدس خود را اثبات کردند و ارزش‌های اجتماعی همواره ماندگارند و شمایید که ارزش آفرین هستید.

وی در پایان گفت: برای اینکه به هدف برسید به این فکر کنید که مسوولی نیست و سازندگی محل خود باید به دست خودتان باشد.

حمیدی صفت رییس بهزیستی شهرستان در این نشست گفت: این طرح به حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی شناخت آنها و راهکارها می‌پردازد که در سراسر کشور اجرا شد.

مصطفی نصیری رییس شورای آبگرمک و هماهنگ کننده این طرح در دو روستا، گفت: در این طرح نوجوانان با تشکیل گروه های شش و هفت نفره بعد از شناسایی مشکلات، آسیب ها و چالش های محله که مانع پیشرفت و رضایتمندی آنان شده به دسته بندی و اولویت بندی مشکلات با رأی اعضاء می پردازند.

وی گام اول این طرح را شناسایایی مشکل دارای اولویت، طراحی درخت مشکل و ریشه ها و پیامدهای این مشکل بیان و اضافه کرد: با مشارکت اعضاء جدول راهکارها کشیده و به ارزیابی و بررسی راهکارها پرداخته می شود و در ادامه ضمن برسی چالش های کار مشارکتی به شیوه های برنامه ریزی گروهی توجه می شود که با شیوه هفت چ (٧چ) به هفت سوال مربوط به پروژه جواب می دهند.

نصیری گام بعدی را اقدام به شناسایی حامیان عنوان نمود و گفت: نقش حامیان در اجرای پروژه مشخص و بعد از انجام کاربرگ پروژه برنامه زمان بندی اجرای پروژه تدوین می شود که در آن فعالیت ها، زمان اجرا و تقسیم کار اعضای گروه مشخص می شود.

وی در همین خصوص گفت: در این مرحله وسایل مورد نیاز و انتظارات نوجوانان از حامیان مشخص و جلسات حمایت یابی توسط نوجوانان برگزار می شود.

این عضو شورای روستا در پایان گفت: در انتها پیگیری و ارزیای اقدامات گروهی صورت میگیرد که کدام فعالیت ها به خوبی اجرا شده است؟
چه نتایج و دستاوردهایی داشته است؟
چه فعالیت هایی باقی مانده است؟
آیا حامیان به وعده هایشان عمل کرده اند؟
چه نیازها و کمبودهایی برای اتمام پروژه وجود دارد؟ و آیا موانع پیش بینی نشده ای وجود دارد؟

نصیری در خصوص اجرای طرح مشارکت اجتماعی به صورت ویژه از نقش بهزیستی و تلاش های آن مجموعه مخصوصاً دفتر پیشگیری و کاهش آسیب ها تقدیر کرد.

در پایان این مراسم از شرکت کنندگان در این طرح با حضور امام جمعه موقت، معاون فرماندار و دیگر مسوولان محلی تجلیل شد.


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.