کد خبر : 2145
تاریخ انتشار : شنبه 9 می 2020 - 11:27

رکورد جدید فروش در « پتروشیمی جم»/ سهم محیط پیرامون از سودآوری چقدر است؟

رکورد جدید فروش در « پتروشیمی جم»/ سهم محیط پیرامون از سودآوری چقدر است؟

مبلغ ریالی از کل فروش محصولات این پتروشیمی تا پایان آبان ماه سال ۹۸ که بالغ بر ۱۶۵ هزار تن بوده حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.اگر بخواهید به بزرگی درآمد فقط همین پتروشیمی جم پی ببرید کافی است، سهم ۱۵ پروژه مهم بزرگ استان بوشهر از جمله جاده مرگبار جم به فیروزآباد و ریل‌های

مبلغ ریالی از کل فروش محصولات این پتروشیمی تا پایان آبان ماه سال ۹۸ که بالغ بر ۱۶۵ هزار تن بوده حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.اگر بخواهید به بزرگی درآمد فقط همین پتروشیمی جم پی ببرید کافی است، سهم ۱۵ پروژه مهم بزرگ استان بوشهر از جمله جاده مرگبار جم به فیروزآباد و ریل‌های پوسیده راه‌آهن بوشهر نگاه کنید که در دو بودجه متوالی استان مابین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است که جای این سوال است آیا نمایندگان استان در مجلس بویژه منتخب حوزه جنوب (دیر، کنگان، جم و عسلویه) که حوزه اش در دل صنعت واقع شده از این آمار و ارقام خبر دارد یا خیر؟

به گزارش «نسیم جم»، روابط عمومی مجتمع پتروشیمی جم در تازه‌ترین خبر منتشره خود به نقل از کاظمیان، مدیر این مجتمع آورده است: سال گذشته شرکت توانست با تولید نزدیک به ۳ میلیون تن انواع محصولات به رکورد جدیدی در تولید و فروش برسد.

این مدیر بالارده پتروشیمی جم بدون اشاره به سهم مجتمع خود از مسئولیت های اجتماعی نسبت به محیط پیرامون، به سودآوری شرکت و افزایش تولید پروپیلن و در نهایت افزایش تولید کارخانه پلی پروپیلن جم اشاره کرده و گفته است: این افزایش تولید و فروش برای سهامداران شرکت نوید خوبی خواهد بود!

پیش از این و در دی‌ماه ۹۸ نیز گزارشی منتشر شد که در آن به افزایش ۱۳ درصدی تولید و فروش شرکت پلی پروپیلن جم از شرکت های تابعه این مجموعه اشاره داشت.

براساس آن گزارش، در هشت ماهه نخست سال ۹۸ تولیدی این شرکت بالغ بر ۱۸۵ هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که میزان تولید ۱۶۵ هزار تن بود، افزایش ۱۳ درصدی را نشان می دهد که پیش بینی شده بود میزان تولید تا پایان سال ۹۸ به رقم ۲۷۰ هزار تن برسد که مبلغ ریالی از کل فروش محصولات این پتروشیمی تا پایان آبان ماه سال ۹۸ این شرکت که بالغ بر ۱۶۵ هزار تن بوده حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.

بر اساس این گزارش، آنچه که در گزارش‌های منتشره جای سوال دارد اینکه، به سهم محیط پیرامون از جزئیات اشاره شده هیچ اشاره‌ای نمی‌شود تا مشخص شود میزان توجه این شرکت به پایبندی خود نسبت به مسئولیت های اجتماعی چقدر است؟

حال با این تفاسیر و بررسی موردی، درآمد یک پتروشیمی را در سود ده‌ها پتروشیمی فعال دیگر که ضرب شود متوجه درآمد ارقام نجومی خواهیم شد که متاسفانه در بزنگاه‌های مهم احتیاج استانی به منابع ریالی هیچکدام از پتروشیمی‌ها هیچ وقت سهم واقعی خود را در عمل به حق استان بوشهر را پرداخت نمی‌کنند.

اگر بخواهید به بزرگی درآمد فقط همین پتروشیمی جم پی ببرید کافی است، سهم ۱۵ پروژه مهم بزرگ استان بوشهر از جمله جاده مرگبار جم به فیروزآباد و ریل‌های پوسیده راه‌آهن بوشهر نگاه کنید که در دو بودجه متوالی استان مابین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است.

همواره چشم امید مردم به نمایندگان در مجلس بوده، که جای این سوال است آیا نمایندگان استان در مجلس بویژه منتخب حوزه جنوب (دیر، کنگان، جم و عسلویه) در مجلس یازدهم که حوزه اش در دل صنعت واقع شده از این آمار و ارقام خبر دارد یا خیر؟ اگر که نه پس دست به کار شود و سهم استان را از درآمدهای سرشار صنعت از منابع زیرزمینی استان مطالبه کند.

مطالبه ای که به گواه یکی از مدیران پتروشیمی‌های مستقر در منطقه در سال چیزی حدود ۲ میلیارد تومان است ولی از این مبلغ بعضا” حدود ۲۰۰ میلیون تومان از آن در شورای راهبردی پتروشیمی ها مصوب می‌شود!

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.