کد خبر : 222
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱

« نسیم جم » بررسی می کند/ استخدام ۵۰۰ نفری در« پارس جنوبی » حق مسلم ساکنین زیر « فلر» هاست

« نسیم جم » بررسی می کند/ استخدام ۵۰۰ نفری در« پارس جنوبی » حق مسلم ساکنین زیر « فلر» هاست

به گزارش « نسیم جم »؛ این روزها شاهد استخدام گسترده نیرو جهت چارت تعمیرات و نگهداری و پشتیبانی فازهای ۱۵و۱۶(پالایشگاه ششم ) عسلویه هستیم. بر اساس این گزارش؛ شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (SPGC) جهت تکمیل کادر پیمانکاری پالایشگاه ششم نیرو استخدام می کند. روال استخدام بدین صورت است که مدیریت کار و خدمات

به گزارش « نسیم جم »؛ این روزها شاهد استخدام گسترده نیرو جهت چارت تعمیرات و نگهداری و پشتیبانی فازهای ۱۵و۱۶(پالایشگاه ششم ) عسلویه هستیم.
بر اساس این گزارش؛ شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (SPGC) جهت تکمیل کادر پیمانکاری پالایشگاه ششم نیرو استخدام می کند. روال استخدام بدین صورت است که مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نفرات را براساس ضوابط و مقررات به شرکت مجتمع گاز «پارس جنوبی» معرفی نموده و مجتمع نیز از بین این نفرات نیروهای مورد نیاز خود را در گرایش های مختلف شغلی نظیر مکانیک، برق، ابزاردقیق، شیمی، ایمنی، آتش نشانی، حراست و خدمات جذب و استخدام می نماید.

علی الظاهر در این پروسه می بایست ۵۰۰ نفر نیرو جذب این پالایشگاه شوند. روزهای گذشته و امروز خبرنگار « نسیم جم » ازنزدیک به بررسی این موضوع پرداخته است.
آنچه دربررسی های میدانی « نسیم جم » مشهود و می توان به آن اشاره کرد این است که:
در ابتدا مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس درمعرفی نفرات فقط به کد ملی استناد ننماید و قدری نگاه خود معطوف به افراد ساکن در زیر فلرهای آلاینده نماید، که قریب به بیش از یک دهه در مناطق جنوبی از جمله جم، عسلویه، کنگان، دیر، مهر، پارسیان و لامرد ساکن و مقیم هستند و سکونت آنها توسط فرمانداری ها احراز و تأییدگردیده است.
دوم، سوال اینجاست که ضوابط ومقررات مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جهت معرفی نیرو چیست؟
آیا این اقدام مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در ارتباط با بکارگیری فقط ۵۰ درصد از بومی ها و آن هم از کل استان عادلانه به نظر می رسد،که سهم کسانی که در زیر دود این فلرها ساکنند با کسانی که مرکز نشین بوده یا خارج از شعاع این آلودگی ها هستند باید برابر باشد؟
آیا عدم معرفی کسانی که سالیان سال است درمنطقه ساکن و مقیم هستند و حتی احراز سکونت شان هم به تأیید فرمانداری ها رسیده است مبنای قانونی دارد؟
آیا نمی شود برای این قشرکه در همین شرایط آلوده و زیر همین فلرها گذران زندگی می کنند و در ساخت و تکمیل همین فازها نیز مشارکت داشته اند سهمی هر چند ناچیز قائل شد؟
آیا مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، در معرفی نفرات تمام شهرستان های استان را با یک دید مد نظر قرار می دهد؟
آیا این اداره فقط به لیست مد نظرخود بسنده کرده و در این رهگذر تعدادی هم بومی معرفی خواهدکرد؟
جواب تمام این سوالات و اطلاع ازکم وکیف استخدام مستلزم توضیح و شفاف سازی مسوولین مدیریت کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس می باشد.
« نسیم جم » این موضوع را پیگیری و منتظر پاسخ مسوولین مربوطه به مخاطبین خود می ماند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.