کد خبر : 2458
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸

نکوداشت روز «جم» چگونه بود؟ «نسیم جم» پرسیده است

نکوداشت روز «جم» چگونه بود؟ «نسیم جم» پرسیده است

۲۵ اسفندماه به رسم بالغ بر ۱۰ سال در شهرستان به عنوان روز «جم»  به یادگار ماند تا اینکه در این روز شهروندان جمی به داشته های خود ببالند و سالروز تولد ادیب شهرشان «فاضل جمی» را گرامی بدارند. به گزارش نسیم جم، امسال نیز روز جم از ماه های قبل از رسیدن به روز

۲۵ اسفندماه به رسم بالغ بر ۱۰ سال در شهرستان به عنوان روز «جم»  به یادگار ماند تا اینکه در این روز شهروندان جمی به داشته های خود ببالند و سالروز تولد ادیب شهرشان «فاضل جمی» را گرامی بدارند.

به گزارش نسیم جم، امسال نیز روز جم از ماه های قبل از رسیدن به روز خود با برنامه های متنوعی برگزار شد که شاخص ترین آنها  نمایش و هنرنمایی اسبان  با حضور سوارکارانی  از سراسر کشور بود که مورد استقبال همگان قرار گرفت.

هرچند که برخی از مسئولان بر این باور ند که روز جم امسال چیزی کمتر از دو سال قبل از برگزاری آن نداشت ولی از آن سو نیز برخی اعتقاد دارند که برون سپاری دوساله این روز حسنش بیشتر بود و مجدد جواب آمد که برون سپاری خلاف قانون بوده و … که در برنامه ای مفصل بدان خواهیم پرداخت.

با این حال روز جم برگزار شد و برای کیفیت بخشی به این روز مهم  بیکار ننشسته و  برآنیم تا اینکه اگر میلی باشد با هم اندیشی صاحب نظران این روز مهم را بزرگ بداریم و بر همین اساس با طرح این سوال با چندی از شهروندان تماس گرفته و نظرشان را جویا شدیم و آن سوال اینکه؛ در دو جمله لطف کنید روز جم امسال و سنوات قبل را مقایسه کنید.

بر اساس این گزارش، هرچند که در جواب  خواهان همان دو جمله بودیم اما برخی، جمله ها فرستادند که به احترام شان  عین آن را جهت استحضار عموم منتشر می کنیم.

 1. برنامه های امسال  نکوداشت روز جم، تفاوت قابل توجهی با سال های قبل نداشت. فقط اینکه امسال  پخش شده بود در زمان های مختلف، قبلأ بخش شده بود در مکان های مختلف.
 2. روز جم یکی از بی روح ترین و ضعیف ترین دوران خود را پشت سر گذاشت و مردم اوج روز جم در دو سال گذشته با برنامه های متنوع و با کیفیت احساس کردند. امسال شهرداری و شورای شهر حتی برای کوچکترین اقدام فرهنگی عاجز و ناتوان دیدم.
 3. اصلا و ابدا در جریان هیچ کدام از برنامه های امسال نبودم.
 4. پارسال اطلاع رسانی  بزرگداشت روز جم در سطح  شهر به وضوح دیده می شد ولی امسال محدود بود چه از لحاظ برگزاری و چه از لحاظ اطلاع رسانی که ضعیف بود بطوری که به صورت  انحصاری به نظر می رسید. تنوع خاصی نداشت کمی تکراری بود و خلاقیت آنچنانی نسبت به پارسال نداشت.
 5. بنده از قشر جوانان و ورزشکاران هستیم. توقع داشتیم یک روز برای تجلیل از جوانان و ورزشکاران شهرم در نظر بگیرند و از قهرمانان ورزشی و جوانان نخبه تقدیر شود.
 6. بنده به نوبه خودم اعلام میکنم ضعیفترین برگزاری نکوداشت روز جم بوده این دوره.
 7. سلام بنده فقط مراسم پایانی شرکت داشتم خیلی در برنامه شرکت نکردم.
 8. ممنون از اینکه بنده را  در این حد می بینید. لیکن مقایسه  برنامه روز جم با سنوات گذشته از حقیر ساخته نیست.
 9. سلام امسال هر برنامه ای اجرا می‌شد  پسوند روز جم به آن می چسپاندند و از نظر مردم خیلی کم اهمیت شد؛ در صورتی که هفته پایانی می‌توانستند با زمان بندی، برنامه ای منسجم اجرا کنند و هدایای روز جم خودکار و کتاب اهدایی مزین به مهر و آرم روز جم می‌کردند بهتر به یادگار می‌ماند. به نظرم سال های قبل با برنامه‌ریزی بهتری بود.
 10. من به دلیل مشغله های کاری متاسفانه بعد …. در همه گروه های خبری و مجازی در شهر جم به استثنای گروه … لفت دادم و هیچ اطلاعی از امورات شهرستان و  شورا ندارم و هیچ گونه دعوتی هم تاکنون از بنده صورت نگرفته بنابراین از اظهار نظر معذورم.
 11. بنده به عنوان فرهنگی و فعال اجتماعی اگر بخواهم مقایسه ای داشته باشم در جملات زیر خلاصه می کنم  نقاط قوت و ضعف سال‌های قبل

۱۲. شور و هیجان برای آمدن روز جم در سال های قبل بیشتر بود. در حوزه شعر و ادبیات که نماد فرهنگ جم  بود کار بزرگی  انجام شد.  برنامه متنوع به ویژه روز  پا یا نی بهتر برگزار می شد. امسال فقط برنامه سوارکاری برای عموم جذاب بود.  متاسفانه فقط از دانش آموزان علمی تجلیل شد  و دانش آموزان فرهنگی هنری  که  در کشور مقام کسب کردند نا دیده گرفته شد.  روز جم که متعلق به مردم بود و مردمی بودن آن باید وجه غالب باشد بیشتر نماد مسئولین بود که تا ‌کنون در ساختن جم حتی در جذب اعتبارات هم نا توان بودند و فکر می کنم بهترین همایش در جم فقط همایش فاضل بود که تجربه خوبی برای جوانان آن روزگار بود.

۱۳.فاصله گرفتن از اهداف، حرکت بسوی شعار گرایی

۱۴.سلام و عرض ادب و سپاس از ابراز لطف متأسفانه در جریان ریز برنامه ها نیستم و امکان اظهار نظر ندارم.

۱۵. درودتان باد. متاسفانه امسال توفیق حضور در روز  پایانی نداشتم لکن از شواهد و قرائن می توانم  بازگشت به رویه خصولتی  و یا عقب گرد از برون سپاری  یا  انقباظ مشارکت ب جای انبساط و همه گیری در برنامه های روز جم عرض کنم.

۱۶. باسلام من به شخصه خیلی در جریان نبوده و نیستم ولی مشکل اصلی در متولی بودن  و تصمیم گیران مجموعه شهرداری هست. باید مجموعه ای از افراد صاحب نظر در کمیته های مختلف از اول سال شروع کنند و پس از جمع بندی به اجرا در بیاورند ولی با توجه به تنگ نظری ها و سوء برداشت ها در مجموعه شهرداری چیزی جز این نخواهد داشت. نقش شورای شهرستان و سایر شهرداری ها  باید در روز جم مشارکت داشته باشند . به نظر برگزاری دو ماراتن جم و یا دوی کوهستان در تقویم ورزشی کشور کار خوبی بود.

۱۷. مراسم روز جم هیچ ربطی به خود جم ندارد. ایده ی بزرگداشت روز یک منطقه در کل بد نیست اگر برنامه ها در جهت معرفی و یادآوری ارزشمندی های فرهنگی و جغرافیایی و بزرگداشت نخبگان باشد، ارزشمنده.

۱۸. مراسم جم هر سال رای و فکر گروهی بود و امسال شخصی تر شده، همون شو سواره اسبان،  برنامه ی خوبی بود و حداقل جذابیت داشت.

۱۹. برنامه هایی مثل جایزه شعر و شب شعرها حذف شدن و شومن ها و خواننده ی پاپ آوردن که محتوایی نداشت. تعریف و تمجیدها و تقدیرهای بی جهت در شب پایانی هم موجب افت بیشتر کیفیت کار شده. تمجید و تقدیر ازمردم در این شرایط سخت، شایسته تر است تا مسئولان و مدیران …

۲۰. اگر به نمره باشه از بیست، من پنج می دم و مایلم سال های بعد همین هزینه را به کارهای ارزشمندتری اختصاص بدهند.

۲۱. سلام علیکم خدا قوت صادقانه بگم  درست برنامه ها را به یاد ندارم که بتونم مقایسه کنم.

۲۲. درود و ادب. علیرغم عدم همکاری بعضی از دوستان ، فکر نمی کردم برنامه های بزرگداشت روز جم، چنین باشکوه برگزار گردد. این نشان از مدیریت خوب و هماهنگی شهرداری و اعضاء محترم شورای اسلامی شهر می باشد. به سهم خود، تقدیر و تشکر می کنم از برگزارکنندگان روز جم در تمامی ادوار.

۲۳. متاسفانه دو سه سال گذشته در همایش روز جم حضور نداشته ام. فلذا خبرها را از طریق شبکه های اجتماعی دریافت می نموده ام از همین باب قضاوتی نمی توانم بکنم…

۲۴. گر از نگاه مقایسه ای بررسی کنیم روز جم امسال و سال های گذشته تفاوت هایی در شرایط کمی و کیفی برنامه ها مشهود بود و میزان هزینه کرد از بودجه شهرداری متفاوت بود. پاسخگویی مستمر رئیس شورا در فضای مجازی قابل تحسین بود.

۲۵. سلام فقط سال های اول خوب بود.  دیگر سلیقه‌ای عمل می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.