کد خبر : 2480
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۹

سخنی کوتاه در خصوص انتصاب مدیر منابع انسانی مجمتع گاز پارس جنوبی

سخنی کوتاه در خصوص انتصاب مدیر منابع انسانی مجمتع گاز پارس جنوبی

نسیم جم/ علی امیدخواه: آنچه درسربلندی و خوشبختی یک جامعه نقش اساسی دارد، شایستگی و کاردان بودن مدیران خواه در بخش دولتی و خواه سازمان های خصوصی است. فارغ از واژه زوم کردن بر روی واژه ی بومی، دراین ایامی که مصادف با شهادت مولا علی ( ع) است، تلاش می شود معیارهای یک مدیر

نسیم جم/ علی امیدخواه: آنچه درسربلندی و خوشبختی یک جامعه نقش اساسی دارد، شایستگی و کاردان بودن مدیران خواه در بخش دولتی و خواه سازمان های خصوصی است.

فارغ از واژه زوم کردن بر روی واژه ی بومی، دراین ایامی که مصادف با شهادت مولا علی ( ع) است، تلاش می شود معیارهای یک مدیر خوب را از نگاه این بزرگمرد تاریخ را یادآور شوم.

معیار  و سنجش مدیران از دریچه نهج البلاغه را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

اولین معیار تخصص است که رابطه مستقیمی با تجربه و سابقه ی کاری دارد.
دومین معیار پاسداشت ارزش ها همچون رعایت حقوق دیگران و گشاده رویی است

و آخرین آن معیار مکتبی است که ریشه در مکتب اسلام و مدیریت اسلامی دارد.

حال با توجه به اینکه این روزها صحبت از انتصاب بهادر چنگیزی به عنوان مدیر منابع انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی است، می خواهیم نسبت وی را با معیارهای فوق بسنجیم.

ابتدا از تخصص شروع می کنیم. سابقه و رزومه این دانش آموخته مقطع دکتری مدیریت برنامه ریزی آموزشی بدین شرح است: مدیر خدمات آموزشی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، مدیر ارشد ارتباط با صنعت در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، سرپرست خدمات غیر صنعتی پتروشیمی بندر امام در ماهشهر، مدیر خدمات شرکت پتروشیمی امیر کبیر در ماهشهر، مدیر آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت پتروشیمی امیر کبیر در ماهشهر، حراست مجتمع گاز پارس جنوبی (عسلویه)، مدیر عامل شرکت خدمات غیر صنعتی گاز ایران ـ مدرس دانشگاه و مسئول راه اندازی دانشگاه امیرکبیر واحد ماهشهر و مدیر منابع انسانی پالایشگاه پارسیان از اهم فعالیت ها و سوابق کاری او می باشد.

درباب معیاری ارزشی بودن هم چنگیزی به گفته همکاران و کارکنان شرکت هایی که وی در آن شاغل بوده به گشاده رویی، اهل مشورت بودن، شجاعت و برنامه محور بودن شهرت داشته است و انتخاب وی به عنوان مدیر نمونه مردم داری کشوردر اوایل دهه سال ۱۳۹۰ گواه این گفته ها می باشد.

بارزترین خصلت این مدرس دانشگاه، مکتبی بودن او می باشد. چنگیزی از خانواده شهید است ( البته در مصاحبه های خود عنوان نمی کند) و دلبسته ی نظام و انقلاب است.
منتقدان خود را همیشه ستایش کرده و آنان را باعث رشد و ترقی خود می داند و با بیش از یک دهه خدمت در حوزه پارس جنوبی ثابت کرده به رفتار مسئولانه و مسئولیت های اجتماعی عمیقا باور دارد.
اخلاق مدار و خوش تعامل است و از همه ظرفیت ها استفاده می کند.

امید که با استفاده از ظرفیت چنین مدیران ارزشمندی مجتمع گاز در راستای اهداف سازمانی و حوزه مسئولیت های اجتماعی سرآمد و پیشتاز شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.