کد خبر : 2488
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰

سواد رسانه ای به زبان ساده

مصطفی نوروزی

سواد رسانه ای به زبان ساده

سواد رسانه ای به زبان ساده
خلاصه اینکه نتیجه هر اتفاقی که در ایران و عالم می افتد در راستای آن هدف تعریف شده که تسلط همه جانبه بر ایران و جهان توسط آن سلاطین است باشد.

نسیم جم/ مصطفی نوروزی: همان طور که همه می دانیم هر نوع وسیله ای که بتوانیم بواسطه آن نظرات و عقاید خود را به دیگران منتقل کنیم در دایره رسانه قرار می گیرد.
از گفتگوی چهره به چهره و تریبون و نامه تا تلویزیون و ماهواره و پیام رسان های مجازی.

رسانه نیز همانند سایر ابزارهای ارتباطی بشر می تواند استفاده مثبت یا منفی داشته باشد.
امروزه رسانه های جدید و نحوه استفاده و بکار گیری آن پیچیدگی ها و ظرائف خاص خود را دارد و نیاز است نسبت به جوانب آن اطلاعات و شناخت بیشتری داشته باشیم.
در این خصوص برخی از مسائلی که به نظر می آید لازم است به آن توجه ویڑه شود را در زیر می آوریم:

۱- رسانه (ماهواره، پیام رسان مجازی پیشرفته) قوی ترین و بهترین سلاح است.

۲-سلسله رسانه ای پستی که از مرکز ارسال می شود برای افراد خاص گروهی که آن افراد خاص برایشان ارسال می کنند افراد و گروه هایی که این گروه برای آنها ارسال می کنند (این افراد و گروه ها در مبانی عقیدتی، سیاسی، یا مثل هم هستند یا نزدیک به هم هستند یا قابلیت پذیرش ازاین افراد را دارند)

۳-در خصوص معاندین با دین و نظام جمهوری اسلامی، مرکز براساس یک هدف خاص (تخریب دین و اعتقادات و اعتماد مردم به تشیع و نظام جمهوری اسلامی) تهیه وارسال می شود.

۴- درقالب های برنامه های سینمایی، سریال، طنز، مستند، خبر، انیمیشن، مساله روانشناسی و جامعه شناسی، تهیه و ارسال می شود.

۵- در زمینه یک مساله اجتماعی، اعتقادی، سیاسی، تربیتی و امنیتی تهیه و ارسال می شود.

۶- براساس آن هدف تعیین شده به دستور سلاطین و حاکمانِ راس هرمِ قدرت، یک مساله توسط عوامل اجرائی آنان؛ کوچک یا بزرگ، اهم یا مهم یا بی اهمیت، طبیعی یا غیر طبیعی، پذیرفته شده یا رد شده، علمی یا غیرعلمی، خرافی یا غیرخرافی، مناسب یا غیر مناسب، لازم یا غیرلازم و اینکه چه کسی دیده شود یا نشود، مشهور شود یا نه برنامه ریزی و جلوه داده می شود.

 

🔹️مصادیق: براساس کلیات مذکور، جریان سلطه در این موارد عمل کرده است:

* دین داری را خرافه گری، اعتقاد به خدا، معاد، روح و ملائکه را توهم و غیرعلمی جلوه داده و مورد تمسخر قرار می دهند.
* براساس همان هدف، الگوی برتر، سبک زندگی غربی نشان داده می شود، مدل برترحکومت، لیبرالیسم سرمایه داری معرفی می گردد.
از جامعه غربی فقط رفاه و تفریح و پیشرفت اقتصادی و صنعتی و…نشان داده می شود و بالعکس از جامعه دینی، به خصوص ایران، فقر و عقب ماندگی فرهنگی و اقتصادی و صنعتی و پزشکی و…نشان داده می شود.
بر اساس آن هدف، مردم ایران نباید پیشرفت های علمی، پزشکی، امنیتی، صنعتی، فضایی، دفاعی و…مملکت خودشان را ببینند.

🔹️ باید کاری شود که اعتماد مردم از روحانیت برگردد و روحانیت نماد پسرفت و تحجر نشان داده شود، به هیچ وجه قدرت استدلال و منطق و روشنگری و مبارزه با ظلم و کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان…نبایددیده شود!

🔹️باید دائما مردم ایران را نا امید و افسرده کرد و نشان داد، و همه کاستی ها و اشتباهات، را به گردن دین و حاکمیت دینی و بخصوص ولایت فقیه انداخت،
تربیت فرزندان ایرانی باید براساس مدل تعریف شده و منافع آنان باشد، ،فرزندآوری نباید تبلیغ و ترویج شود، برعکس باید مردم را به انس با سگ و نگهداری آن تشویق کرد، باید مومنین و انقلابیون نا امید از تغییر و تحول مثبت شوند، بایداز روزگار سیاه و خشن و عقب ماندگی و وابستگی و ذلت پهلوی، یک روزگار گل و بلبل و پیشرفت وعزت و اقتدار و..نشان داده شود! به هیچ وجه نباید بین مسئولین انقلابی و مردم انس و الفت و اعتماد ایجاد شود!

خلاصه اینکه نتیجه هر اتفاقی که در ایران و عالم می افتد در راستای آن هدف تعریف شده که تسلط همه جانبه بر ایران و جهان توسط آن سلاطین است باشد.

🔹️و اما جبهه مقابل که حزب الله است با توکل برخدا و استعانت از حضرت باری تعالی و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت و درس گرفتن از آموزه های ایشان و قرآن کریم و تبعیت از ولایت فقیه، از تمام ظرفیت ها و توان خود در راستای رسیدن به قله های پیشرفت و اقتدار همه جانبه استفاده کرده و می کند و بحمدالله تاکنون نه تنها ایران اسلامی توانسته خودش را حفظ و تقویت و مقتدر کند بلکه باحمایت همه جانبه از گروه های آزادیخواه و ظلم ستیز جهان، مثل حزب الله لبنان، انصارالله یمن، حشدالشعبی عراق و گروه های مبارز فلسطینی، دایره سلطه و استعمار و استثمار آنان را محدودتر و کمتر کند تا حدی که یک نمونه بارز آن تحقیر صهیونیزم غاصبی که رویای نیل تا فرات را داشت با دیوارکشی اشان در یک محدوده کوچک در فلسطین است، تحقیر آمریکا در عراق و سوریه و افغانستان و یمن است و این داستان ادامه دارد تا نابودی کامل ظلم و آغاز انقلاب جهانی حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.