کد خبر : 2505
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰

شناسایی ۳۰ ساختمان در حال ریزش در بوشهر/ شهرداری جم هم دست به کار شد!

شناسایی ۳۰ ساختمان در حال ریزش در بوشهر/ شهرداری جم هم دست به کار شد!

شهردار بوشهر خواستار آن شد که با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری و مراجع قضایی، بناها و ساختمان های یادشده رفع خطر یا تخریب شوند. به گزارش نسیم جم به نقل از خلیج فارس در پی فاجعه متروپل آبادان که تا امروز حدود ۴۴ کشته و ۱۰ مفقود داشته، ضرورت شناسایی و رفع خطر ساختمان و

شهردار بوشهر خواستار آن شد که با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری و مراجع قضایی، بناها و ساختمان های یادشده رفع خطر یا تخریب شوند.

به گزارش نسیم جم به نقل از خلیج فارس در پی فاجعه متروپل آبادان که تا امروز حدود ۴۴ کشته و ۱۰ مفقود داشته، ضرورت شناسایی و رفع خطر ساختمان و بناهای ناایمن در سایر شهرها بار دیگر یادآوری شد.

حالا در نشست مدیریت بحران شهرداری بوشهر، خداکرم ایزدپناه مدیر شهرداری منطقه یک، از شناسایی بیش از ۳۰ مورد از بناها و ساختمان های اولویت دار فاقد استحکام و در حال ریزش سطح شهر خبر داد و خواستار تمهیداتی برای علاج واقعه قبل از حادثه شد.

همچنین صمیمی فر معاون شهرسازی و معماری شهرداری، با تشریح بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، درخصوص بناها و ساختمانهای فاقد استحکام و ناایمن تصریح کرد: اگر در بخش‌های فنی مرتبط کوتاهی و حتی قصور کوچک انجام پذیرد، این کوتاهی‌ها در کنار هم می تواند منجر به بروز حوادث ناگوار گردد.

در پایان حیدری شهردار بندر بوشهر با تاکید بر پیگیری مجدانه در جهت رفع خطر چنبن بناهایی اظهار داشت: درخصوص بناها و ساختمان های یادشده، با هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر و مراجع قضایی جهت رفع خطر یا تخریب بناهای مزبور اقدام قانونی صورت بگیرد.

در خاتمه این نشست مقرر گردید که ستاد مدیریت بحران شهرداری ضمن ارائه آموزش های لازم به دست اندرکاران، نسبت به پیشگیری و مقابله با بحران ها و حوادث و نیز توسعه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای حوادث و سوانح احتمالی و همچنین هماهنگی با مراجع قضایی جهت صدور دستورات مقتضی اقدام نمایند.

گفتنی است؛ مدیریت شهری جم نیز پیش از این دست به کار شده و افتتاح چندین پروژه اجرا شده در شهر را به تاخیر انداخته تا قبل از آن مشخص شود که آیا این پروژه ها مقاومت لازم را دارند یا خیر؟

شنیده ها حکایت از این دارد که شهرداری نامه نگاری هایی نیز با استانداری انجام داده و منتظر کسب تکلیف از معاونت عمرانی استاندار در راستای مقاومت سنجی و افتتاح پروژه هاست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.