کد خبر : 2508
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱

بازی با جان مردم زیر سایه نبود اعتبار یا مدیریت؟

بازی با جان مردم زیر سایه نبود اعتبار یا مدیریت؟

  کیفیت نامطلوب جاده های ساخته شده منتهی به جم چه از طرف سیراف و چه از سوی دارالمیزان، دیگر نیاز به گفتن ندارند که هر لحظه در کمین جانی اند.   به گزارش نسیم جم؛ جاده جم به فیروزآباد که از روستای دارالمیزان عبور می کند و همچنین جاده جم به سیراف که روزانه

 

کیفیت نامطلوب جاده های ساخته شده منتهی به جم چه از طرف سیراف و چه از سوی دارالمیزان، دیگر نیاز به گفتن ندارند که هر لحظه در کمین جانی اند.

 

به گزارش نسیم جم؛ جاده جم به فیروزآباد که از روستای دارالمیزان عبور می کند و همچنین جاده جم به سیراف که روزانه زیر بار ترافیکی بالایی است، هشداری است به مسئولان تا اینکه یک بار هم که شده صدایی از خود در کنند که چرا این جاده ها باید این گونه از لحاظ فنی و زیر ساختی بی کیفیت باشند؟

نماینده مردم در مجلس و مسئولان شهرستانی، خوب نسبت به آمار فوتی های این دو جاده آگاهند و می دانند که چه مصیبت هایی از بابت نا ایمن بودن این جاده ها بر سر مردم رفته و هربار رجزی خوانده اند که باید این جاده اصلاح یا تعمیر شود و در نهایت مانده اندوه و حسرتی که جبران نشدنی است.

در این دو جاده اگر یک ثانیه از فرمان غافل شوی، منهای تونل ها که حالا بی برقی هم آنها را  به تونل وحشت تبدیل کرده است؛ حسابت با مرگ است و انتهای آن جز صدور بیانه افسوس برای نماینده و مسئولان چیزی به ذهن متبادر نیست.

رد پای بی مسئولیتی و نبود عزمی جزم برای مقابله با مسئله نظارت مطلوب در زمان ساخت، یکی از عوامل حال و روز این جاده هاست که نیاز است مسئولان ارشد شهرستان فکری به حال آن کنند تا اینکه هراس عبور از این جاده ها در مردم از بین رود.

اگر سری به محدوده روستای مکو بزنید یا احیاناً کیلومتر به کیلومتر جاده جم به سیراف را مجسم کنید، خواهید فهمید که هیچ دلی به حال این جاده ها نسوخته است.

در نقطه جنوب شرقی و غربی روستای مکو، کیلومتر ۷ جم به سیراف، کیلومتر ۱۵ جم به سیراف، کیلومتر ۱۸ جاده جم به سیراف و کیلومترهای متعدد جاده سیراف به جم و … این خرابی ها نمود بیشتری دارد؛ در حالی که روزانه بیش از ۱۰ها مسئول از این جاده ها گذر می کنند و هفته ای بیش از ۱۰ها جلسه گرفته می شود و هیچ کس ظاهراً این خرابی ها را نمی بیند و اگر هم دیده باشد به طور قطع برایش مهم نیست چرا که اگر مهم بود تا کنون اقدامی جهت اصلاح آن صورت می داد.

نمونه بارز این بی توجهی، رانش کیلومتر ۱۸ جاده جم به سیراف است که به  سال ۹۷ برمی‌گردد، اتفاقی که به نظر می‌رسد چندان به آن توجهی نشد و به یک تغییر مسیر ساده بسنده شد.

به غیر از نبود نظارت کافی در این پروژه ها، نبود مسئول مرتبط با این حوزه در راس کار، یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل خرابی زود هنگام این دو جاده است.

از اینکه بگذریم؛ یکی دیگر از عوامل، عدم توجه به مسئله تعمیر و نگهداری است که بنا به هر دلیلی از جمله عدم اعتبار جهت احیای این امر، راه جان دادن مردم و عابرین در این جاده ها را هموار کرده است.

همواریی که باید برای جاده ها صورت گیرد تا رانندگان بتوانند با خیال راحت از جاده استفاده کنند اما عزمی جزم و اراده‌ای قوی برای آن در میان مسئولان وجود ندارد.

نیاز است تا مشکلات این چنینی که به طور مستقیم با جان، مال و روح و روان مردم در ارتباط است، بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در نتیجه اقدامی در راستای احیای مسیر صورت گیرد.

هر چند که اقدامات اصلاحی، پاسخی برای سهل انگاری های صورت گرفته نیست اما حداقل می‌تواند از بروز اتفاقات ناگوار بیشتر جلوگیری کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.