کد خبر : 2514
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲

آقای فرماندار! قرارگاه آب درست کنید، حجاب خودش درست می شود

آقای فرماندار! قرارگاه آب درست کنید، حجاب خودش درست می شود

  ✍سجاد بهزادی فرماندار انقلابی شهرستان به تازگی در نشست شورای اداری تاکید کرده است” بر حجاب و عفاف کارکنان ادارات نظارت می‌کنیم و برای این امر قرارگاه تشکیل داده‌ا یم.” ایشان در همان جلسه همچنین از بحران آب، کمبود مدرسه، وضعیت بی سامان مخابرات و نگرانی از برق در شهرستان سخن گفته است. جناب

 

✍سجاد بهزادی

فرماندار انقلابی شهرستان به تازگی در نشست شورای اداری تاکید کرده است” بر حجاب و عفاف کارکنان ادارات نظارت می‌کنیم و برای این امر قرارگاه تشکیل داده‌ا یم.” ایشان در همان جلسه همچنین از بحران آب، کمبود مدرسه، وضعیت بی سامان مخابرات و نگرانی از برق در شهرستان سخن گفته است.

جناب فرماندار؛ این پارادوکس و طنز تلخ را به کجا باید برد. شما که ناله های بی آبی و بی برقی مردم خود را می شنوید و انصافا به صورت جدی پیگیر رفع آن هم هستید، قرارگاه حجاب وعفافت دیگر چه معنی دارد؟ آن هم برای کارمندان ادارات شهرستان که از هفت خان رستم عبور می کنند و با حجاب کامل در محل کار حضور دارند.

اگر می خواهید مانند حکومت طالبان، بانوان برای حضور در محل کار خود از “روبنده” استفاده کنند راحت باشید و شفاف اعلام بفرمایید.

مردم و جوانان آب و شغل درست وحسابی ندارند و تابستان پیش رو با بحران برق هم روبرو خواهیم بود. در مهرماه سال جاری، شهرستان با کمبود جدی فضای آموزشی مواجه است. لطفا قرارگاه حل بحران آب در شهرستان فعال کنید، حجاب خودش درست است و درست تر هم می شود.

حالا چرا حجاب ادارات؟ چون که زیر سلطه شما هستند؟ این که هنری نیست کارمند زن فلان اداره که با هزار گزینش و نظارت لازم و درچارچوب قانون به مردم خدمت می کند را توبیخ کنید که مثلا لباس شما چند سانتیمتر کوتاه یا بلند است. اگر نگران بی حجابی و یا عفاف در جامعه هستید آن را در جایی دیگر دنبال کنید.

گاهی طرحی حتی به صورت ملی جهت اجرا به تمامی مناطق کشور جهت اجرا اعلام می شود. این هنر شما نیست که کاسه داغ تر از آش باشید. بلکه بهتر است وضعیت و مناسبات منطقه خود را ارزیابی کنید و سپس با اولویت و ضرورت به اجرای آن طرح بپردازید.

جناب فرماندار؛ رویکرد انقلابی خوب است اما برای حل مشکلات اساسی مردم، نه اینکه با ادبیات دستوری بخواهید عملکردتان را به حاشیه ببرید. بیشتر مردم تلاش مضاعف شما برای عبور از برخی بحران ها را می بینند اما مراقب باشید این تلاش ها در سایه بی تدبیری گم نشوند.

خود را سینه چاک تر از مجلس انقلابی نمایش ندهید.یکی از نمایندگان مجلس انقلابی به تازگی گفته است “با زور اسلحه نمی‌توان مردم را به رعایت حجاب واداشت. به این منوال جلو برویم، مثل طالبان می‌شویم. بی‌حجابی باید ریشه ‌یابی شود.”

واقعیت آن است که به قول یکی از جامعه شناسان” بخش بزرگی از جامعه ما علیرغم داشتن حجاب، تلقی مجرمانه ای از بی حجابی ندارند و اتفاقا حتی بسیاری از زنان چادری، خواهان حق انتخاب پوشش در حد متعارف هستند و گمان می‌کنند که این‌گونه اجباری شدن حجاب معنای انتخابی بودن پوشش آنان را تغییر داده است.”

باید مراقب بود حالا که جامعه گرفتارآسیب های متعدد اجتماعی ، فقر و تورم افسارگسیخته است با اجرای ناقص برخی طرح ها و حتی گفتارها، سبب کینه ونفرت در جامعه نشویم. این از عجایب حکومت داری است که یک جامعه غرق در کم آبی ،کم نانی وکم برقی است اما قرارگاه حجاب وعفاف، آن هم برای برخورد با کارمندان ادارات ایجاد شود.

جناب فرماندار؛ گاهی برای رفع یک مشکل باید مسئله بزرگ تری را حل کنید، بعد می بینید آن مشکل نخستین آسان تر رفع می شود.شما آب و آموزش شهرستان را سامان دهید، حجاب خودش درست می شود.به قول دکتر شریعتی خدایا: “چگونه زیستن” را تو به من بیاموز، “چگونه مردن” را خود خواهم آموخت./ کانال توسعه و جامعه جم

۲۳ خرداد ۱۴۰۱

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.