کد خبر : 379
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 آگوست 2017 - 6:07

منتخب شورای پنجم شهر «جم» خطاب به نیروهای بومی: اگر توانمند هستید چرا برای پست شهردار برنامه نداده اید؟

منتخب شورای پنجم شهر «جم»  خطاب به نیروهای بومی: اگر توانمند هستید چرا برای پست شهردار برنامه نداده اید؟

به گزارش نسیم جم؛ در حالی که خبرهایی از رفتن “علمداری” شهردار جم از این شهر مخابره می شود و منتخبین مردمی دوره پنجم شورای اسلامی شهر نیز رایزنی با برخی افراد که در گزارش قبلی در سایت “نسیم جم” nasimjam.com مفصل به آن پرداختیم، گفت و گویی انجام دادیم با چمران رفیعی پور یکی

به گزارش نسیم جم؛ در حالی که خبرهایی از رفتن “علمداری” شهردار جم از این شهر مخابره می شود و منتخبین مردمی دوره پنجم شورای اسلامی شهر نیز رایزنی با برخی افراد که در گزارش قبلی در سایت “نسیم جم” nasimjam.com مفصل به آن پرداختیم، گفت و گویی انجام دادیم با چمران رفیعی پور یکی از منتخبین این دوره شورا که توجه شما را به آن جلب می کنیم:

نسیم جم: با توجه به کارنامه ی اکسیر در سطح استان، منتخبین مردم مایل به انتخاب وی به عنوان شهردار هستند؟
رفیعی پور: مراتب تقدير و تشكر خود را از حضرتعالي بابت مديريت و تلاش بي وقفه در جهت امر خبرنگاري در سايت و هفته نامه نسيم جم بحضورتان اعلام دارم وهمچنين تشكر و قدرداني ميكنم از همه عزيزاني كه در مسير ورودم به عرصه انتخابات هميار و هم قدمم بودنند و انهايي كه اينجانب را لايق خدمتگزاري دانستند .
جناب حسني پور در رابطه با اين موضوع كه با توجه به سوابق جناب اكسير مردم خواستار شهردار شدن ايشان هستند با بحضورتان اعلام دارم كه قطعا از طرف همه منتخبين اين پيشنهاد بصورت رسمي به جناب اكسير داده شده است ،اما از انجايي كه شخص ايشان خود مسيري را جهت خدمت براي مردم برنامه ريزي كرده است ،حضورش را در شورا و در جايگاه نظارت موثرتر مي بيند، اگر بخواهيم منطقي تر فكر كنيم مي بينيم كه در صورت انتخاب شهردار توانمند و همياري جناب اكسير ما مي توانيم موفق تر در پيشبرد اهداف حركت كنيم، كه همه دوستان منتخب داراي تجربه هاي كافي در زمينه هاي مختلف هستند كه ما هم افتخار مي كنيم كه در كنار اين عزيزان مي توانيم قدمي در جهت خدمتگزاري به مردم شريف شهرم بردارم .

نسیم جم: با توجه با هماهنگی مورد نیاز چرا در دوره جدید هیچگونه نشستی قبل از شروع به کار شورا بین منتخبین مردم و رسانه ها انجام نشده است؟
رفیعی پو: دررابطه با عدم نشست منتخبين قبل از ورود به عرصه شورا با رسانه اين نكته حائز اهميت مي باشد كه منتخبين براين توافق هستند كه تمامي برنامه هاي خودرا مي بايست درچارچوب قانون تدوين و برنامه ريزي نمايند و بعد گزارش كار دهند، در صورتي كه منتخبين تا كنون چندين جلسه در رابطه با موضوعات مختلف داشته اند و تبادل نظر كرده اند، بدليل مسافرت تعدادي از منتخبين در اين دوره زماني امكان تشكيل جلسه جديد نبود، لذا بحضور حضرتعالي اعلام مي دارم كه قطعا رسانه ها صبور بوده اند مثل هميشه و انشاالله در اسرع وقت اين جلسه بر گزار خواهد شد و اطلاع رساني مي شود.

۳. برای شهردار آینده گزینه بومی مد نظر دارید یا استان بوشهر و استان های هم جوار؟
رفیعی پور: دررابطه با انتخاب شهردار هر منتخبي حق اظهار نظر داشته و دارد و بر سر اين موضوع كه شهردار بومي باشد يا خير بحث و جدل هاي زيادي شده و هر منتخبي پيشنهاد هاي منطقي مطرح كرده است و قطعا شهرستان جم از نيرو هاي توانمندي بر خوردار بوده و هست، اولين نكته كه در جلسات منتخبين مطرح شد ويژگي ها واهدافي بوده كه فرد شهردار مي بايست داشته باشد به حدالقل، لذا اين چارچوب برای نيروهاي بومي و غير بومي تعريف شده تا ببينيم صلاح بر انتخاب نهايي شهردار بومي باشد يا غير بومي كه بعد از تشكيل جلسه اتي انشاالله پاسخ گو خواهيم بود.
نسیم جم: گفته می شود دو گزینه اصلی برای شهردار جم ” رفیعی پور ” و “محمدی” از برازجان است، این موضوع مورد تایید حضرتعالی هست؟
رفیعی پور: اين نكته كه آقايان رفيعي معاونت سياسي فرمانداري جم و اقاي محمدي شهردار فعلي برازجان از گزينه هاي مورد نظر منتخبين هستند؟ بله با دوستان رايزني هاي مثل ديگر گزينه ها صورت گرفته است كه در رابطه با اقاي رفيعي تا كنون متاسفانه حاضر به قبول اين امر نشده اند.
نسیم جم: انتخاب افراد بومی برای شهردار می پسندید یا غیر بومی؟
در رابطه با اين سوال بي شك چنين هست چرا كه شهر جم از ديرباز مهد انديشمندان و فاضلان بوده اما بايد اين نكته را بپذيريم كه فردي مي بايست در اين جايگاه قرار گيرد و شورا در تصميم گيري اشتباه نكند كه حرمت و ابروي او را در معرض خطر نبينيم.
مگر جناب علمداري شهردار بومي نبودنند چه اتفاقاتي در مسير مديريتي ايشان خواسته يا ناخواسته اتفاق افتاد، در صورتي كه اگر صحيح قدم برداشته مي شد هيچ وقت اين چالشها را مشاهده نمي كرديم . اين را مجدا” بيان مي كنم كه ما در حال حاضر با هيچ فردي اعم از بومي يا غير بومي به توافق نرسيده و تصميم نهايي گرفته نشده و حتي بايد اين را به نقد بيان كنم كه ما خيلي توقع داشتيم نيروهاي بومي كه توان شهردار شدن را در خود مي ديدند حدالقل خود را به عنوان كانديدا پشنهاد دهند كه ما جز ليستي از اسامي كه بعضي از سايت سرخود منتشر كردند، اعلامي از طرف افراد حقيقي نداشته ايم، اميد دارم كه در زمان كوتاه باقي مانده هر فردي كه توان مديريت اين شهر سبز را در خود مي بيند، خود و برنامه هايش را به منتخبين معرفي كند.
نسیم جم: چه شاخص هایی برای انتخاب یک شهردار توانمند با توجه به فرهنگی بودن جم در نظر دارید؟
رفیعی پور: با ويژگي هاي يك شهردا بايد اظهار دارم كه همگي بر اين واقفيم كه شهر جم ميبايست تحت مديريت همراه با برنامه اداره شود و ما براي انتخاب شهردار چارچوبي را تعريف كرده ايم كه اعم است از سوابق كاري ،قدرت مديريتي ،تعامل با استان ،برنامه دار بودن ،و تخصص و غيرو ميباشد ،و اميدواريم در نهايت فردي بر صندلي شورا تكيه زند كه خدا و خلق راضي باشند
نسیم جم: آیا از نظر شما برنامه های یک شهردار بر رزومه کاری او ارجحیت دارد یا …؟
رفیعی پور: اين نكته كه تفكيك قائل شويم في مابين رزومه و برنامه قطعا” غلط است. اگر شهرداري رزومه قوي داشته باشد بي شك هميشه با برنامه بوده و نمي توانيم بين اين دو تفكيك قائل شويم.
ما شهرداربا برنامه همراه رزومه قوي مي خواهيم .
منظورم از رزومه صرفا سوابق مديريتي قوي نيست .
تحصيلات و تخصص مهمترين رزومه هست.
در پايان ضمن تقدير و تشكر از همه صاحبان قلم و انديشه كه بي شك دغدغه اي جز پيشرفت، توسعه واباداني شهرمان ندارند ،اميدوارم در اين مسير همه منتخبين همگام با همه مسئولين شهرستان قدمي همراه با رضايت خداوند در جهت خدمت به مردم شهر جم بردارند كه سرانجام كار خداوند خشنود شود و ما رستگار

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.