کد خبر : 459
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳

« آزادی » حق مسلم دختران سرزمینم هست

« آزادی » حق مسلم دختران سرزمینم هست

« آزادی » حق مسلم دختران سرزمینم هست صاحب مقصودی/فعال رسانه ای ما بالاخره به مقصد می‌رسیم. اما وقتی می‌رسیم که دیر شده، ما عادت داریم راه‌های هزار بار رفته دیگران را هزار سال دیرتر تجربه کنیم. کار ما تجربه کردن تجربه دیگران است، متاسفانه. تناقض عجیبی است. دخترکان ما را بالاخره به ورزشگاه یکصد

« آزادی » حق مسلم دختران سرزمینم هست

صاحب مقصودی/فعال رسانه ای

ما بالاخره به مقصد می‌رسیم. اما وقتی می‌رسیم که دیر شده، ما عادت داریم راه‌های هزار بار رفته دیگران را هزار سال دیرتر تجربه کنیم. کار ما تجربه کردن تجربه دیگران است، متاسفانه. تناقض عجیبی است. دخترکان ما را بالاخره به ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی راه می دهند، چون ورزشگاه آزادی به همان مقدار که سهم آقایان است، سهم دختران این آب و خاک نیز هست.
مگر نه آنکه همان افتخارآفرینان مرد از دامن شیرزنانی چون اینان متولد شده اند، رشد یافته اند و شدند قهرمان ملی؛ حال این مادران و همسران از درک لحظه لذت و رضایت قهرمانانی که پرورش داده اند، محرومند.
جالب اینجاست هنوز کسی نمی داند دستور این محرومیت از کجا صادر شده است.
عقل حکم می کند ریاست جمهوری هرگز وارد چنین معرکه ای نشود و آن را به اهالی ورزش بسپارد، وزارت ورزش و جوانان هم فدراسیون فوتبال را متولی این امر می داند، و فدراسیون فوتبال هم می گوید تصمیم در جای دیگری گرفته می شود.
خب اگر این آقایان متولی، جملگی با آمدن خانم ها به ورزشگاه مشکلی ندارند پس گیر کار کجاست؟ چه کسی مخالف است؟
همانگونه که گزینشی بارها مقدمات حضور خانم ها در ورزشگاه های فوتبال و والیبال و کشتی را فراهم کرده اند و خوشبختانه مشکلی هم پیش نیامد، قطعا باز می توانند در تصمیمی کلان تر مقدمات حضور ابدی و همیشگی شان را نیز فراهم کنند.
ظاهرا یک پیش مرگ می خواهد، یک مرد می خواهد که دستوری زنانه دهد و نیمی از جامعه نه کل جامعه را خوشحال کند.
هضم این موضوع زمانی بغرنج تر می شود که دختران کشور دوست و برادر یعنی سوریه می توانند حتی بدون حجاب در آزادی ما فریاد شادی سر دهند، اما دختران ما پشت درب آزادی سالهاست مانده اند و سرخورده شده اند.
آنها دیگر نمی خواهند با لباس مبدل پسرانه وارد فضای آزادی شوند، آنها حتی زمانی که فهمیدند با پرچم سوریه می توانند آزادی را لمس کنند باز این ذلت را نپذیرفته اند و بر حس ناسیونالیستی و غرور خود بالیده اند.
آقای مسوول ، شما به زودی این ممانعت را مثل خیلی ممنوعیت های دیگر برخواهید داشت چرا که «آزادی» حق مسلم دخترکان سرزمینم هست؛ پس کمی بجنبید./گیل خبر

نسیم جم: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.