یکشنبه, ۴ فروردین , ۱۳۹۸ - 2019 March 24
كدخبر: 55 تاريخ : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸ بازديد: 1204 بازدید نسخه چاپي ارسال به دوستان

فرماندار جم در گفت و گو با نسیم جم: پیشرفت شهرستان در دولت تدبیر و امید با نفت ۳۵ دلاری صورت گرفته است/ پرونده شهر شدن « بهارستان » و روستا شدن « کمال آباد » در راه هیات دولت/ نوروزی به منتقدین هم جواب داد!

به گزارش نسیم جم؛ فتح الله نوروزی ۴۳ ساله، اهل گناوه است. ایشان دقیق به یاد دارد که ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ به سمت فرمانداری شهرستان جم منصوب شده است. شاید کسانی که راضی از عملکرد فرماندار سابق بوده و مخالف آمدنش بودند فکر نمی کردند که نوروزی بتواند قافله تدبیر و امید در شهرستان را یاری رسان باشد. او به شیوا سخن گفتن معروف است. خودش دلیلش را مطالعه می داند و می گوید با صداقت سخن میگویم. اعیاد شعبانیه را به ما و مخاطبانمان تبریک گفته و از حضورمان تقدیر کرد. هرچند که یک هفته قبل برای گفت وگوی ما با وی وقت تعیین کرده بودند ولی چند ساعتی را برای ملاقاتش در صف انتظار گذراندم. خسته به نظر می‌رسید. دلیل خستگی اش را تعدد مراجعات مردمی محسوب کرده وگفتم: سوالات ما بیشتر جهت رفع خستگی شماست که لطفش شامل حال ما و بیان داشت: من شما را که دیدم خستگی ام رفع شد!
قبل از فرمانداری جم، معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری گناوه و تجربه ۸ ساله در مدیریت آموزش و پرورش جهت خدمتگزاری به جامعه را در کارنامه کاری دارد. دارای دو فرزند پسر و یک دختر می‌باشد. به بیان خودش از بدو ورودش به شهرستان سعی کرده در یک سایه تعامل خوب، ارتباط دوسویه با مدیران و شهروندان که افرادی با فرهنگ و بسیار بسیار مجرب، متین و باوقار هستند داشته باشد، دارد و تا روزی که در خدمت این شهروندان باشد ادامه خواهد داد. بنا به این دلیل که روزانه بیش از ۱۸ ساعت کار می کند و فرصتی برای ارتباط در بیرون از حوزه کاری با شهروندان نتوانسته برقرار کند، شرمنده است.
فرماندار جم به دلیل مشغله زیاد کاری خرید های عمومی خانواده را به خودشان واگذار کرده است. در منزل هم به استفاده از اینترنت علاقه مند و با توجه به اینکه یک معلم و فرهنگی محسوب می‌شود، نقش مطالعه در بین خانواده اش پررنگ و علاقه زیادی به تهیه روزنامه و خواندن آن دارد تا در حوزه کاری به روز باشد و از این بابت بتواند پاسخگوی مطالبات مردمی باشد.
در پاسخ به این سوال که به هر دلیل دولت تدبیر و امید نتواند رای اعتماد مردمی را بگیرد، آیا راضی به همکاری با دولت جدید خواهد بود؟ قدری دست به عصا جواب داد و گفت: نگاه ما دوری از افراط و تفریط است و اگر شرایط برای خدمت فراهم باشد قطعاً همکاری ما مستدام خواهد بود تا خدمتگزار مردم بوده و برایم هم مهم نیست.
فرماندار جم یارانه نمی گیرد. در سال ۱۳۸۶ برای سهام عدالت اقدام کرده است که تاکنون چیزی از این رهگذر عایدش نشده است. تاکنون وامی از استانداری دریافت نکرده است و در دوران مدیریت اجرایی اش درشهرستان، حقوق ماهیانه ای حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی دارد.
گفتگ وگوی اختصاصی «نسیم جم» با وی را در زیر بخوانید…

نسیم جم: نظرتان در خصوص قهرمانی تیم پارس جنوبی جم بیان فرمائید.
– قهرمانی پارس جنوبی جم نماد و مصداقی از وحدت و همدلی بود. چنانچه تمام کارها را همچون پارس جنوبی جم مدنظر قرار گیرد با نتیجه همراه است. در این قهرمانی هرکس به نوبه خود کارش را خوب انجام داد. خوشحالم از اینکه آقای بهاروند به من گفت: من می‌خواستم شما را ببینم که چرا اسم شما در فدراسیون فوتبال زیاد بیان می شود؟ برای من ارزشمند است که به عنوان یک نیروی سیاسی شهرستان وظیفه‌ام را در حوزه ورزش خوب انجام داده ام.

نسیم جم: دیدگاه شما در خصوص جو حاکم بر جم در مورد مباحث بومی و غیربومی، شهرکی و غیر شهرکی چیست؟ آیا از اینکه بنا به دلایلی در محله توحید ساکن هستید رضایت دارید؟
– من شهر جم را دارای محلات متعددی می دانم. مجتمع پارس جم و پردیس از محلات جم محسوب می شود. در طرح تفصیلی هم اینها جز محلات جم محسوب شده اند. هیچ دلیلی را نمی بینم که بحث بومی و غیربومی مطرح کنیم. آن عزیزانی هم که در قالب غیر بومی اینجا ساکن هستند شک نکنید که در راستای ارتقا شهرستان گام برداشته و همراه و همگام با ما هستند. من این خلا را در شهرستان جم نمی بینم. خودم هم به طور کامل در خدمت شهروندان جمی لحاظ می کنم. الان که در محله توحید ساکن هستم، اگر این ظرفیت در فرمانداری موجود باشد قطعا” حضور پیدا می‌کردم اما امروز که در آنجا ساکن هستم هیچ مشکلی ندارم و این نگاه‌ها را در این خصوص افراطی می بینم.

نسیم جم: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، شما را به چه فکری می اندازد و مسئولیت شما در قبال این مهم چیست؟
– من خوشحالم که امسال هم با نگاه هوشمندانه ی مقام معظم رهبری به این عنوان نام گرفت. اولین مطلبی که به ذهنم می‌رسد این است که در عمل به آن توجه داشته باشیم. پیگیری‌های لازم در این خصوص را در نظرگرفته ایم که موضوع اشتغال در شهرستان را جدی گرفته کما اینکه از سال قبل برنامه‌های خوبی در شهرستان داشتیم. این امر به قوت خود باقی است و یکی از آنها به کار گیری از نیروهای بومی است که در حال انجام است.

نسیم جم: بزرگترین سیاست صداقت است. اگر بخواهید خیلی صادقانه با مردم صحبت کنید، از عملکرد خود و مدیران اجرایی شهرستان به عنوان یک شهروند راضی هستید؟
– آنهایی که از نزدیک با من در ارتباط هستند می دانند که من سعی کرده ام با صداقت با مردم صحبت کنم. این را خود شما هم شاید تصدیق کنید. همانطور که اشاره فرمودید بالاترین سیاست را صداقت می‌دانم. با صداقت بگویم از تمام ظرفیت‌های موجود در شهرستان جهت رشد و توسعه آن استفاده کرده ام. سعی کرد ه ایم اولویت های مردم را مدنظر قرار داده و با توجه به شرایط حاکم بر کشور به نظر می‌آید، مطالبات مردمی را پیگیری کرده که محقق شده اند یا در حال تحقق هستند.

– خط انتقال آب ازمطالبات مردم بود که مسیر نامعلومی داشت، خوشبختانه مسیر مشخص شد و در حال کار است.

– آب شیرین‌کن کلنگ‌زنی شده که مشکلاتی در بحث عملیاتی آب شیرین کن است که انشاالله در حال حل شدن است.

– یکی دیگر از مطالبات مردم بحث آبخیزداری بود که الحمدالله بسیار خوب در حال انجام است. تاکنون ۲۵ میلیارد تومان کار انجام شده است که شاهد بودیم در بارندگی‌های اخیر در فضاهای مجازی علاقه‌مندی مردم و شور و شوق خودشان را از این پروژه ی دولت تدبیر و امید در شهرستان به نمایش گذاشتند.

– در حوزه گاز، شهرستان جم از شهرستان های پیشرو محسوب می‌شود. تاکنون ۴۰۸ کیلومتر خط انتقال گاز در شهرستان جم کار شده است که بالغ بر ۱۰۰ کیلومتر آن سهم دولت تدبیر و امید است.

– در حوزه سلامت شهرستان کارهای بسیار ارزنده ای در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری صورت گرفته است. در دولت تدبیر و امید ۱۶۰۰ متر مربع زیر ساخت سلامت را افزایش دادیم. بالغ بر ۳۰۰۰ مترمربع در روزهای آتی کلنگ‌زنی خواهیم کرد. در طرح تحول سلامت در که بیمارستان توحید متولی آن است ۵۰ درصد از پرداختی مردم کم شده و دولت آن را پرداخت می کند. در خصوص پزشک خانواده کارهای بزرگی صورت گرفته است و با افتخار امسال به عنوان متولی گرامیداشت هفته سلامت بودیم.

– در حوزه آموزش و پرورش کارهای بسیار خوبی را در دست اقدام داریم. شما بررسی کنید در کدام دولت ۱۲۰ کلاس درس را شروع، تمام یا آن را مصوب کرده باشد. در بحث کیفیت آموزشی در شهرستان جم خیلی خوب کار شده که طرح نخبه پروری، دو سال است در شهرستان اجرا می شود که نتیجه آن قبولی ۱۳ نفر در کنکور سراسری با رتبه زیر ۱۰۰۰ در سال ۹۵ و ۵ نفر در سال ما قبل از آن بود. طرح تقویت بنیه علمی، از ۱۲ درصدی دهیاری‌ها در شهرستان ما در حال انجام است. افتخار این را داریم که دو سال متوالی میزبان فرهنگیان در هفته بزرگداشت مقام معلم هستیم.

– در حوزه ورزش شهرستان سرانه فضای ورزشی تا قبل از دولت تدبیر و امید ۶۵ سانتی‌متر بوده است که به ۱۲۰ سانتیمتر رسانده ایم. در بحث بوستان های امید روستایی ۲۶ مورد در دست اجرا داریم که سرانه هر نفر از بوستان های امید حال حاضر در هر روستا ۲ متر است که رکورد بسیار خوبی است.

– در حوزه برق شهرستان، اتفاق های بسیار خوبی رخ داد. در سال‌های اخیر همه ی مردم از عملکرد حوزه برق شهرستان اعلام رضایت کردند. در مخابرات اتفاق بسیار خوبی در حال شکل‌گیری است که فیبر نوری یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. تا قبل از دولت تدبیر و امید در شهرستان وجود نداشت و الان در تمام شهرها و روستاهای شهرستان توسعه پیدا کرده است. این نکته را هم فراموش نکنیم که این اتفاقات با فروش نفت ۳۵ و ۴۰ دلاری صورت گرفته است.
نسیم جم: هرچند آمار شما گویای تلاش و زحمات مدبرانه دولت تدبیر و امید است اما در چندین مورد منتقدین شما با هر استدلالی شما را در چند حوزه متهم به کم کاری می‌کنند. مثلا” بحث آبخیزداری، پل بهربا غ ، تقاطع غیر همسطح چاهه و سه راهی پالایشگاه، چه جوابی در این خصوص دارید؟
– در خصوص آبخیزداری ما ۱۹۰۰ نقطه که قابلیت اجرای سازه های آبخیزداری در شهرستان دارند را شناسایی کرده و در انتظار ۱۵ میلیارد تومان بودجه برای سال ۹۶ هستیم. ۱۴۰ پروژه آبخیزداری در شهرستان جم وجود دارد که ۳۰ پروژه مربوط به قبل از دولت است و مابقی آن در دوران مدیریتی خود بنده استارت خورده است.
– پل بهرباغ، مطالبه خودم است و خودم ورود کرده ام. سال گذشته فضایی را ایجاد کردیم که شهرداری بپذیرد اجرا را انجام دهد و ما هزینه را پرداخت کنیم. این مبلغ در حساب شهرداری است تا به پیمانکار پرداخت شود. در کمیته برنامه‌ریزی پیش رو هم مبلغ تکمیلی برای این پل در نظر خواهیم گرفت. قاعدتا” شهرداری اقدامات لازم در این خصوص برای مراحل مناقصه برگزار خواهدکرد. بنا به اینکه پروژه مهمی بود و بحث اتصال چندین روستا به شهر جم مطرح بود، قدری از لحاظ فنی زمان برد و تاخیر را می پذیرم.
– در خصوص تقاطع، در شهرستان ۲ تقاطع سه راه پالایشگاه و سه راه چاهه، مطرح بود و از آنجا که با مبالغ یک میلیاردی اجرای آنها شدنی نبود ما بررسی‌های همه‌جانبه ای روی این دو تقاطع صورت دادیم تا اینکه در بحث پروژه‌های تفاهمی با نفت آنها را لحاظ کردیم. سه بار در بررسی‌هایی که در تهران صورت می‌گرفت این دو پروژه را از دست بررسی خارج کردند که ما در نهایت موفق شدیم هر دو پروژه را در تفاهم نامه مصوب کنیم.

نسیم جم: هر سال از مدیران برنامه کاری می خواستید امسال چطور؟
– بله. نگاه ما در این مورد این است که برنامه ریزی می تواند به داخل یک مجموعه کمک کند. اما باید با اطلاعات و اسناد بالادستی همچون سند چشم انداز ۲۰ ساله خود را هماهنگ کنیم. خدا را شکر یک هماهنگی بین مدیران و بنده وجود دارد.

نسیم جم: میزان آمادگی شهرستان برای ورود به انتخابات چقدر است؟ آیا آماده هستید؟
– ۱۰۰ درصد. در هر ساعت که اعلام کنند انتخابات برگزار کنیم با ۵۸ شعبه اخذ رأی آمادگی انجام این مهم را داریم.

نسیم جم: براساس سابقه ی دور قبل که در یکی از شعب اخذ رای شوراهای اسلامی تخلفی رخ داد، برای صیانت از آرا چه برنامه ای دارید؟
– سلامت، بی طرفی و قانونمندی در انتخابات به طور دقیق مدنظر ما خواهد بود و فصل‌الخطاب ما رعایت قانون است. یک نکته مهم که مقام معظم رهبری تاکید دارند، برگزاری یک انتخابات پرشور است. تمام شرایط برای ابن اتفاق مبارک در شهرستان فراهم است. ما حضور ۹۷ درصدی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی سال ۹۲ و حضور حداکثری در انتخابات سال ۱۳۹۴ رقم زده ایم. آسیب شناسی انتخابات ۹۲ در دستور کار لحاظ کرده و قاطعانه پای کار خواهیم بود. با همراهی مردم و کاندیداها اطمینان می‌دهم که انتخاباتی سالم و پرشور و بدون هیچ مشکلی در شهرستان برگزار خواهیم کرد. در این خصوص تمام شرکت ها و مدیران و دستگاهای اجرایی آماده نقش آفرینی هستند.
نسیم جم: دو مورد که در انتخابات قبلی به چشم آمد، یکی محروم کردن رسانه ها از حضور در سر صندوق اخذ رای و دیگری هم عدم توجیه نمایندگان ویژه در محل شعب اخذ رای بودکه با مسئولیت خود آشنا نبودند یا اینکه توجیه شده بودند و عمل نکردند. در این خصوص چه تدبیری اندیشیده اید؟
– اصحاب رسانه باید بپذیرند که بنده احترام ویژه ای برای آنها قائلم. در خصوص عدم صدور کارت، رعایت مر قانون بوده که امسال برنامه دقیق‌تری داریم. در خصوص عدم توجیه نمایندگان حاضر بر سر صندوق شاید حقی از رسانه اجحاف شده باشد ولی در تمامی موارد دیگر نمره قبولی دریافت کردیم. در این خصوص کلاس های آموزشی و توجیهی خوبی برگزار کرده ایم. نمایندگان فرماندار در خصوص همکاری با رسانه ها در انتخابات پیش رو توجیه خواهند شد.

نسیم جم: نظر شما در خصوص ورود خانم ها به کارزار انتخابات شورای اسلامی چیست؟
– من خیلی خوشحالم که از آمار ۳۸۴ نفری در شهرستان جم که ثبت نام کردند ۱۷ نفر از آنها بانوان هستند که برخی در حوزه های روستایی است. این را به فال نیک می‌گیرم و تصمیم با مردم است.
نسیم جم: چه پیامی به کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا و شهروندان دارید؟
– یک بحث جدی که در انتخابات مهم است، رعایت اخلاق انتخاباتی است. کاندیداها فقط برنامه‌های خودشان را اعلام کنند تا در سایه اخلاق انتخاباتی بتوانیم انتخابات پرشور داشته باشیم. حرمت همدیگر را حفظ کنیم . ضمن اینکه تشکر می‌کنم از عزیزانی که ثبت نام کردنده اند، سعی کردیم حضور این عزیزان را پاس بداریم و حرمت ها را حفظ کنیم. الان فقط خواهشمندیم اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند تا ما بتوانیم به کارهای اساسی خود بپردازیم.

نسیم جم: متاسفانه همچنان از نیروهای غیر ایرانی توسط مسئولین در فعالیت‌های عمرانی استفاده می شود. نظر شما به عنوان رئیس شورای تامین شهرستان در این خصوص چیست ؟
– در شورای تامین مصوبه جهت عدم استفاده از نیروهای افاغنه نداریم. مهمترین بحث در این خصوص، ساماندهی نیروهای افغان است که هنوز دستورالعملی از مرکز به ما ابلاغ نشده است و نمی‌توانیم جزیره ای عمل کنیم. در خصوص شناسایی اولیه ی هویتی و محل اسکان آنها اقداماتی صورت گرفته و در شورای اداری در خصوص استفاده ادارات از نیروهای افاغنه تذکر داده ایم.

نسیم جم: با توجه به اینکه امنیت شهرستان با شماست، چرا نمی توانید جزیره ای عمل کنید؟
– با حضور آنها هم امنیت شهرستان تامین است و مشکلی نداریم.

نسیم جم: کدام پروژه در دوران مدیریتی تان بهره‌برداری شد که راضی و برخلاف میل خودتان کدام یک از طرح های دوران مدیریتی تان عملیاتی نشده است؟
– دو تا از مهم ترین پروژه ها از مصوبات سفر دولت تدبیر و امید بود که آبخیزداری انجام و در حال انجام است. دیگر پروژه خط انتقال آب است که یک کلاف سردرگم بود و در آخر دی ماه ۱۳۹۴ تفاهم‌نامه‌ای بین وزرای نفت و نیرو منعقد که فضا باز شد. نشست‌ها و پیگیری‌های متعدد شخص استاندار و بنده به عنوان نماینده دولت خدا را شکر در یک مسیر هموار قرار گرفته است. در این طرح ذکر چند نکته مهم است :
– اول: اینکه این طرح بر اساس برنامه زمان بندی در دوران مدیریتی من نباید تمام شود.
– دوم: اینکه ترک تشریفات جهت واگذاری اجرای عملیات به قرارگاه خاتم که سازمان مدیریت نیز حساسیت ویژه روی آن داشت انجام شد.
– سوم: بحث پست و ایستگاه برق مطلبی دیگر بودکه در حال انجام است.
– چهارم: بخش آب شیرین کن بود که با حضور شخص وزیر نیرو کلنگ زنی شد و شهرداری سیراف به عنوان معارض ورود کرد که خدا را شکر مسئله حل شده است.
– اما پروژه ای که شاید به چشم نیاید، روشنایی تونل‌ها بود که با مبلغی معادل ۵ میلیارد تومان انجام گرفت.
– جاده جم پالایشگاه دوست داشتم که جلوتر باشد اما با وجود معارضین متعدد محلی، فعلا”در این حد است که انشالله هر چه جلوتر می‌رود بهتر می‌شود.
– یک پروژه که خیلی دوست داشتم، دارم و خواهم داشت در شهرستان جم در زمان حیات مدیریتی ام کلنگ‌زنی شود دانشکده فنی مهندسی است که تا این لحظه به دلم مانده است. هر مسیری که شما فکر می کنید من رفتم تا اینکه در جلسه شورای راهبردی در تهران با حضور خانم «شاهدایی» و خانم «الماسی» این موضوع را پیگیری کردند که تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

نسیم جم: گره کار کجاست جناب فرماندار؟
– همه می‌گویند از طریق ملی باید برای دانشگاه هزینه شود. با توجه به اینکه برای هزینه‌کرد شهرستانی در معذوریت قرار داریم، تلاش کردیم این موضوع را در تفاهمنامه با وزارت نفت بگنجانیم که موفق نشدیم. جدیدا” نامه ای جداگانه زده ایم به پتروشیمی و دو طرح توجیهی نیز به پتروشیمی پازارگاد ارائه شده است. طرح اول با مبلغی معادل ۳۷ میلیارد تومان است. در این خصوص این طرح، دانشگاه با ما موافق است اما نکته ای که وجود دارد ما باید شروع کنیم تا کمک‌های آموزش عالی نیز در کنار ما باشد.

نسیم جم: موضوعی که شهروندان روستای بهارستان را با مشکل مواجه کرده است حریم پروازی فرودگاه توحید (حریم فنس) است. چرا با قاطعیت در این خصوص اقدامی صورت نمی پذیرد؟
– فرودگاه جم از زمان شکل گیری تاکنون به خصوص در بحث زمین مشکل زا بوده است. دلیل اصلی آن هم این است که حریم فرودگاه توسط حوزه نفت و گاز خریداری نشده است. در حال حاضر هر چند که مشکلات مردم را می بینیم خود نیز بلاتکلیفیم. انشالله بعد از راه اندازی پرواز ها که در چند روز آینده صورت می‌گیرد پیگیر این موضوع خواهیم بود. جاهایی هم به هر دلیلی مجموعه حوزه گاز شرایطی را فراهم کردند تا این ساخت و ساز های اطراف شکل بگیرد.

نسیم جم: جناب فرماندار! روستای بهارستان نمی خواهد شهر شود؟
– در ابتدا معاونت شهرسازی وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بود که توجیهی ندارد که با اعتراض ما مواجه شد. اواخر سال ۹۵ شخصا” به حوزه تقسیمات کشوری وزارت کشور رفته و با مهندس «جلالی» و مهندس «لطفی» کارشناس حوزه استان بوشهر نشستی برگزار کردیم. حدود یک ماه بعد با دعوت از سرپرست حوزه تقسیمات کشوری وزارت کشور ایشان به جم آمد و با حضور معاون سیاسی استاندار بازدید میدانی از بهارستان داشتیم که ایشان را با نظر مثبت به تهران بدرقه کردیم. نامه ای مجدد به معاونت سیاسی وزارت کشور و معاونت شهرسازی وزارت راه ارسال شده است که با اعمال نظر مثبت در خصوص شهر شدن «بهارستان» و کد دار شدن «کمال آباد» به عنوان روستای مجزا این مهم در هیئت دولت مطرح خواهد شد.

نسیم جم: سرانجام پروازهای فرودگاه توحید به کجا کشید؟
– اطلاعاتی که من در اختیار دارم این است که پالایشگاه فجر و خلبان «لحمی» قرارداد را نهایی کرده اند که به احتمال پرواز «جم» – «تهران» بزودی راه اندازی خواهد شد. آنچه که سوال ماست، این است که: سهم مردم از این فرودگاه چه بوده است؟ چراکه این فرودگاه وجود داشته و پرواز نیز برقرار بوده ولی مردم چقدر از آن استفاده کرده اند؟ برای برقراری پروازهای پیش روی ما نسبت ۷۰ به ۳۰ پیشنهاد داده ایم و امید به لحاظ آن در پروازها را داریم که تاخیر پیش آمده هم قدری به این موضوع مرتبط است و مسئولین ایر لاین جم در این خصوص با ما هم عقیده هستند.

نسیم جم: اولین واژه ای که در خصوص سوالات به ذهنتان می رسد بیان کنید.
– شیخ محمد تقی راستین: مردی فراموش نشدنی
– سکینه الماسی: نماینده ای با پشت کار فراوان
– پارس جنوبی جم: قهرمان
– بیکاری و اشتغال: درد دل من
– یک نقد منصفانه به خودتان: بی توجهی به خانواده
– گرانی در جم: پیگیر هستیم

نسیم جم: با توجه به رسالت رسانه ای «نسیم جم » که کمک به احیا فرهنگ اصیل بومی شهرستان است، طرحی را بنیان و بجای واژه مصطلح ویترین و یا کلکسیون بنا داریم « طاقچه یادبود» را راه اندازی کنیم که از هر مسئول یا مصاحبه شونده یک هدیه جهت ثبت در این طرح به یادگار می گیریم. شما چه به «طاقچه یادبود» ما چه هدیه می دهید؟
– من هم بعد از پایان انتخابات یک یادگاری خوب را تقدیم «طاقچه یادبود» شما می کنم باشد که مورد مقبول واقع گردد.

نسیم جم: صحبت پایانی
– از بدو ورودم به جم سعی و تلاش کردم آرامش در شهرستان حاکم شود. تمام وقت خود را بر حسب وظیفه وقف شهرستان بوده و سعی کردم با تعصب و پیگیری مجدانه و صادقانه برای مردم وقت بگذارم. مردم قدردان هستند و احترام می‌گذارند که من هم از آنها راضی هستم. همراهی و هم گامی مردم و شوراها را می‌ستایم. و اگر در جایی هم کلامی کم و زیاد شده همانطور که در خانواده هم به طور یکنواخت نیستیم ما را ببخشایند. با تمام واقعیت ها پاسخگوی محبت‌های مردم خواهیم بود.

در زمينه‌ي انتشار نظرات مخاطبان رعايت چند مورد ضروري است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسي تايپ کنيد.
  • «نسیم جم» مجاز به ويرايش ادبي نظرات مخاطبان است.
  • نسیم جم از انتشار نظراتي که حاوي مطالب کذب، توهين يا بي‌احترامي به اشخاص، قوميت‌ها، عقايد ديگران، موارد مغاير با قوانين کشور و آموزه‌هاي دين مبين اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأييد مدير بخش مربوطه منتشر مي‌شود.

یک پاسخ به فرماندار جم در گفت و گو با نسیم جم: پیشرفت شهرستان در دولت تدبیر و امید با نفت ۳۵ دلاری صورت گرفته است/ پرونده شهر شدن « بهارستان » و روستا شدن « کمال آباد » در راه هیات دولت/ نوروزی به منتقدین هم جواب داد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.