کد خبر : 701
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳

پالایشگاه فجر و جم، خواهر و برادرند

پالایشگاه فجر و جم، خواهر و برادرند

پالایشگاه فجر و جم، خواهر و برادرند مهدی بکران/ فعال سیاسی و اجتماعی سال هاست ما و نفت میانه خوبی نداشتیم. نگاهمان خصمانه بود. ادبیاتمان ادبیات طلبکارانه بود. شاید نفت باید از همان آغاز بجای شهرک سازی، در محلات شهر برای کارکنانش مجتمع سازی می کرد تا همه از همان آغاز همسایه دیوار به دیوار

پالایشگاه فجر و جم، خواهر و برادرند
مهدی بکران/ فعال سیاسی و اجتماعی

سال هاست ما و نفت میانه خوبی نداشتیم. نگاهمان خصمانه بود. ادبیاتمان ادبیات طلبکارانه بود. شاید نفت باید از همان آغاز بجای شهرک سازی، در محلات شهر برای کارکنانش مجتمع سازی می کرد تا همه از همان آغاز همسایه دیوار به دیوار باشند. و خشت اول را دور از ساکنان بومی نمی گذاشت.
اما گذشته ها گذشته.
نفت تغییر کرده است. امروز خدا را شکر با روی کارآمدن دولت روحانی خیلی از نگاه های بالا به پایین رخت بربسته و هوای خوبی بر جامعه طنین انداخته است..
امروز تولید و کارکنان، حفظ محیط زیست و خدمات‌رسانی به جوامع پیرامونی سه عامل مهمی که در وزارت نفت مورد توجه قرار گرفته است.
امروز نفت نخستین مصوبه قدرتمند مسوولیت های اجتماعی را از شورای اقتصاد می گیرد تا بر اساس آن ۳ درصد سرمایه پروژه های توسعه در غرب کارون و پارس جنوبی برای مسوولیت های اجتماعی در محیط پیرامون جامعه صنعت نفت هزینه شود.
امروز بیژن زنگنه مقام عالی وزارت نفت رضایت مردم را بر رضایت مدیران مقدم می شمارد و می خواهد با این کار اعتماد را در بین مردم ترویج و جایگاه آن ها در حکومت مردم سالار را به آنها نشان دهد.
اینجا جم است و چهار دهه از ساخت پالایشگاه می گذرد و دیگر همه کارکنانی که از چهارگوشه ایران اینجا هستند جمی هستند. ما اینجا دیگر واژه ای بنام غیربومی نداریم. همه خواهر و برادریم. همه شهروند جم هستیم و جم برای آبادانی به اتحاد و همدلی ما محتاج است.
امروز مدیر عامل پالایش فجر جم به مردم به چشم سهامدار و ذی نفعانی نگاه می کند که باید علایق و خواسته های آنها دیده شود.
امروز مجموعه شرکت پالایش فجر رضایت مردم را پیش شرط توسعه پایدار می داند و ما همه باید دست در دست هم با درک و رعایت قانونمندی و وظیفه مندی، در نهادینه ساختن فرهنگ مردمی همزیستی مسالمت آمیز تلاش کنیم.
امروز همه ما در درونی ساختن این ارزش مسوول هستیم. در برابر وجدان خویش مسوولیم . مسوولیم که نوع نگاه و ادبیاتمان را عوض کنیم. بخاطر مسایل کوچک لشکرکشی رسانه ای نکنیم. آگاهانه بنویسیم و به ناحق و خلاف واقع آبروی انسان ها را خمیر مایه قلم نکنیم. نیمه پر لیوان را ببینیم و دائم بر طبل عدم همکاری نکوبیم.
امروز سکینه الماسی با تغییر ادبیات گذشتگان و با بکار بردن ادبیات و زبان تکریم به درخواست شخص وزیر، بسته ی نیازمندی های چهار شهرستان تهیه می کند و باز به دستور زنگنه چند صد میلیارد برای آن هزینه می کنند.
جم بام فرهنگی است و ما باید خود را باور کنیم که با پالایشگاه فجر ،خواهر و برادریم و برای توسعه و تعالی دیار و میهن عزیزمان تلاش کنیم.
نفت تغییر کرده است. آب را گل نکنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.