کد خبر : 882
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۸:۳۰

«سانچی» فدایی برجام شد

«سانچی» فدایی برجام شد

اولین دانش آموخته ی دکتری تخصصی حقوق تجارت بین الملل در ایران عنوان کرد، تا امروز دستآورد برجام به بتن کاری خلاصه شده است. اگر غیر از این باشد چه ضرورتی داشته که سانچی در کشور پاناما به ثبت برسد و دارای پرچم و تابعیت آن کشور باشد.   به گزارش نسیم جم؛ احمد حیدری

اولین دانش آموخته ی دکتری تخصصی حقوق تجارت بین الملل در ایران عنوان کرد، تا امروز دستآورد برجام به بتن کاری خلاصه شده است. اگر غیر از این باشد چه ضرورتی داشته که سانچی در کشور پاناما به ثبت برسد و دارای پرچم و تابعیت آن کشور باشد.

 

به گزارش نسیم جم؛ احمد حیدری اظهار داشت: در حادثه ی کشتی سانچی، هرچند نگاه اول به سمت تحریم های بین المللی می رود، لیکن حقیقت این نیست و مشکل خود برجام است که از اطمینان لازم برخوردار نیست.

بر اساس این خبر، این وکیل دادگستری گفت: برجام سندی است به مانند اره دو سر، چه به سمت جلو چه به سمت عقب، در هر حال می برد. در برجام هم چه طرفین مقابل و یا چه ایران نقض عهدکند، در هر دو حالت بازنده نهائی ایران است. در این وضعیت کدام شرکت بیمه، موسسه مالی و یا بانک بین المللی با یک شخص ایرانی وارد قرارداد می شود؟ لذا سانچی در ابتدا از برجام آسیب دید.

وی با اشاره به اقدام کشور انگلستان در برخورد با قضیه کشتی تروی کانیون گفت: این کشور برای مقابله با نشت هزاران تن نفت در دریا و بروز حادثه زیست محیطی کشتی را بمب باران کرد و نفت را به آتش کشید.

حیدری تاکید کرد: همین امکان برای دولت چین در برخورد با سانچی وجود داشته و فرقی نمی کرده که سانچی در آب های سرزمینی و یا در دریای آزاد بوده است.

به گزارش نسیم جم، این استاد دانشگاه با طرح این سوال که آیا حفظ حقوق بشر مهم تر از حقوق محیط زیست است؟، گفت: در اسناد بین المللی، حقوق بشر  به عنوان نسل اول حفاظت از آن یاد می شود و حفاظت از محیط زیست برای حقوق بشر است.

وی با انتقاد از چینی ها گفت: دیده شد که مسئولان چینی به کرات به مسئولان ایرانی گوشزد می کردند که خدمه در ساعات اولیه از بین رفته اند، لیکن نمی دانستند که از منظر یک ایرانی، پیکر جانباخته ارزشمند است و حفظ آن جزء حقوق بشر ایرانی است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.